Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреісус також додав, що штам Омікрон вже є в більшості країн світу.

Читайте також В Україні штам Омікрон може з'явитися вже цього тижня

Понад 70 країн підтвердили випадки зараження Омікроном

Наразі 77 країн повідомили про випадки захворювання штамом Омікрон. Він, ймовірно, є вже в більшості країн, навіть якщо він ще не був зафіксований,
– зазначив Гебреісус.

За словами гендиректора ВООЗ, ймовірно, штам викликає легший перебіг хвороби, однак більшості країн все ж важко буде уникнути карантинних обмежень. "Буду дуже відвертим: вакцини самі по собі не виведуть жодну країну з цієї кризи", – наголосив Гебреісус.

Він переконаний, що країни можуть і повинні запобігати поширенню нового штаму коронавірусу за допомогою обмежувальних заходів. Тобто, окрім вакцинації, слід дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та дезінфікувати руки.

Штам коронавірусу Омікрон: що про нього відомо

  • Дослідники вважають, що новий штам з'явився у Південній Африці через низький рівень вакцинації. У регіоні щеплення отримали тільки 35% населення, а на континенті – 6,6%.
  • ВООЗ раніше заявила, що штам коронавірусу Омікрон викликає хворобу у легкій формі. Основними симптомами нового штаму вважають сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічну пітливість та лихоманку.

Цікаво – Віктор Ляшко розповів про штам Омікрон: дивіться відео