Омікрон може витіснити Дельту

Академік-секретар відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України Сергій Комісаренко розповів, що наразі інші мутовані версії коронавірусу не є поширеними.

Увага В ПАР, де знайшли штам Омікрон, покращується ситуація з коронавірусом

Ми більше не чуємо про варіанти Альфа, Бета, Гама, усі вони були замінені варіантом Дельта. Тому що він значно заразніший. І, на жаль, він ще небезпечніший — викликає тяжкий перебіг захворювання, і чимало людей після цього захворювання вмирали. Тепер з'явився варіант Омікрон,
– зазначив учений.

Специфіка інфікування Омікроном

За його словами, у штамі Омікрон набагато більше мутацій, ніж у інших, понад 50.

Комісаренко також розповів, що штам Омікрон утричі сильніше заражає клітини людини. Саме тому ця мутація витіснятиме навіть Дельту.

Захворювання має легший перебіг

Проте, за словами вченого, захворювання, яке провокує Омікрон, проходить легше, а летальність в результаті інфікування нижча, ніж у випадку Дельта.

Тобто, якщо він витіснить Дельта та інші небезпечніші варіанти з погляду перебігу захворювання, то це добрі новини.

Нагадаємо, що в Україні вже зафіксували випадок інфікування штамом Омікрон. Відомо, що пацієнт вже одужав, а перебіг захворювання був легким.

Радимо прочитати Омікрон уже в Україні: що треба знати про симптоми та перебіг захворювання

Останні новини про штам Омікрон

  • У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що мають достатньо доказів того, що штам Омікрон розповсюджується швидше за інші варіанти COVID-19. Та, що Омікроном можуть заражатись вакциновані та перехворілі.
  • Омікрон випередив інші варіанти коронавірусу й став домінантним у США. Минулого тижня Омікрон становив 73% від усіх нових випадків зараження в країні. Тож, Білий дім представив новий план заходів, зокрема, до роботи в цивільних лікарнях, які зазнають нестачі персоналу, залучать військових лікарів.
  • Водночас згідно з новими дослідженнями у ПАР, інфіковані Омікроном в 11 разів рідше (лише 1,7%) потребують госпіталізації, ніж інфіковані Дельтою.