Компанія опублікувала мапу, де вказано, що вакцина стане доступною у червні 2021 року, згідно з механізмом COVAX. Про це йдеться на сайті AstraZeneca.

Читайте також Оксфордська вакцина проти коронавірусу готова: лише 70% ефективності, але є кілька переваг

За контрактом з Єврокомісією Україні зможе отримати вакцину лише у серпні. До слова, AZD1222 показала ефективність в боротьбі з хворобою на 70%.

"Комбінований аналіз двох дозувань (з концентрацією 11,636) показав середню ефективність в 70%", – повідомляють в компанії.


Мапа, як країни зможуть отримати вакцину AZD1222 / AstraZeneca

До слова, оксфордська вакцина набагато дешевша, її легше зберігати і доставити в будь-який куточок світу, ніж дві інших. Наразі у Великій Британії готові до 4 мільйонів доз. Однак спершу вакцину повинні схвалити регулюючі органи. Ймовірно, що це станеться в найближчі тижні.

Що таке COVAX?

Це ініціатива щодо глобального доступу до вакцин проти COVID-19. Основна його мета – пришвидшити розробку і виробництво вакцин проти COVID-19 й гарантувати рівний та справедливий доступ для кожної країни світу.

Окремий фінансовий фонд викуповує потенційні вакцини, аби щонайменше 20% населення кожної зі 180 країн-членів могли отримати щеплення.