МОЗ рекомендує українцям утриматись від поїздок до Великої Британії та до тих країн, де вже зафіксували нову варіацію вірусу. Про це головний санлікар країни та заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів під час брифінгу 22 грудня, повідомляє 24 канал.

До теми Мутація коронавірусу: що відомо про новий штам та наскільки це небезпечно

Віктор Ляшко
“Ми рекомендуємо всім при можливості утриматись від необов'язкових поїздок до Великої Британії, а також з неї на територію України. Також, якщо є можливість, утриматись від поїздок до Данії, Нідерландів і Австралії, де вже зафіксовані випадки циркуляції цієї мутації коронавірусу”.

Ляшко зауважив, що попри новий штам коронавірусу українцям варто утриматися від поїздок до будь-яких країн, які перебувають у червоній зоні. Список цих зон оновлюється Міністерством охорони здоров'я України кожні 7 днів.

Які обмеження діятимуть для мандрівників з Британії

  • Мандрівники з Великої Британії повинні мати поліс медичного страхування, який покриває випадок інфікування коронавірусною хворобою та подальшого лікування.
  • Наявність такого полісу обов'язкова для людей, які не є громадянами України.
  • ПЛР-тест зроблений не пізніше ніж за 48 годин для перетину кордону. Перетнути кордон можна буде лише у випадку негативного результату.
  • У разі відсутності тесту повинно бути визначене місце 14-денної самоізоляції зі встановленим додатком "Дій вдома".

Заступник очільника МОЗ додав, що в міністерстві будуть спостерігати за розвитком подій та цілеспрямовано посилювати тестування, аби дізнатися, чи циркулює новий штам коронавірусу в Україні.