Місцеві депутати виступили із категоричною заявою проти розміщення евакуйованих з Китаю осіб. Вони стверджують: санаторій не пристосований до карантину.

Важливо! Евакуація українців з Китаю: що наразі відомо

Окреме занепокоєння місцевих викликало підключення санаторію до загальної системи каналізації.

Медичний центр Нові Санжари Національної гвардії України знаходиться в житловому масиві селища, у якому немає жодної умови для перебування карантинного типу, адже нема ні ізоляторів, ні боксів, належної вентиляційної системи, щоб була проведена ізоляція.

Каналізаційна система під’єднана до централізованої каналізаційної системи селища, яка витікає на відкриті поля фільтрації в селі Зачепилівка,
– аргументують свою думку депутати.

Чи може передаватися коронавірус через каналізацію?Вчені підозрюють, що – так. У Гонконзі зафіксовані випадки зараження коронавірусом людей, які не контактували з інфікованими особами. Через це влада запідозрила, що COVID-19 може поширюватися через каналізаційні труби. Однак наразі інформація про новий спосіб передачі не є підтвердженою.

У Нових Санжарах вранці 20 лютого, після того, як стало відомо, що саме туди привезуть людей з Китаю, почалися сутички поліції і місцевих жителів. Відео – дивіться за посиланням.

Полтавська облрада проведе 21 лютого позачергове засідання у зв'язку з ситуацією в Нових Санжарах, де проходитимуть обсервацію евакуйовані з Уханя українці та іноземці.

Важливо! Чому не варто піддаватися паніці та чому українці з Уханя не становлять небезпеки – читайте у матеріалі 24 каналу.

Уранці інформацію про розміщення в Нових Санжарах повідомив президент Володимир Зеленський. Він запевнив: евакуйовані люди перебуватимуть під суворим контролем та захистом. Також Зеленський підкреслив, що евакуйовані перебуватимуть під особистою охороною, яка буде набагато серйознішою, ніж у президента. Він зазначив, що бактеріологічної небезпеки немає, але є інша – "забути про те, що всі ми люди й всі ми – українці".

Евакуація українців з Уханя: коротко про головне

  • 20 лютого літак з евакуйованими українцями та громадянами інших країн прибув до України спершу у Бориспіль, а згодом полетить у Харків;
  • Спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції українців буде доправлено на територію медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області;
  • З Уханя забирали лише здорових українців. Фактично, потрапити на літак не мали шансів навіть ті, хто підчепив звичайну простуду;
  • Санаторій буде під постійною охороною, а в самому приміщенні будуть застосовані всі необхідні заходи інфекційної безпеки;
  • Евакуйовані зможуть покинути місце карантину через 14 днів, але лише після того, як пройдуть усі необхідні процедури та перевірки.