Усе-таки 9

Виключивши Плутон з категорії планет, через 10 років вчені знайшли сліди дев’ятої планети у Сонячній системі. "Планета Х" може бути вдесятеро важчою за Землю; її еліптична орбіта, за логікою, мала б бути дуже витягнутою із мінімальним наближенням до сонця 36 мільярдів кілометрів та періодом обертання — до 20 тисяч земних років.

До таких сенсаційних висновків дійшли астрономи із Каліфорнійського технологічного інституту, змоделювавши на комп’ютері рух малих тіл за межами орбіти Плутона. "Дев’ята планета" є дуже тьмяною, тому досі не потрапляла в об’єктив телескопів, — припускають учені.

Тепер, знаючи її приблизне місце розташування, побачити "планету Х", дуже ймовірно, можна буде впродовж найближчих 5 років.

Безпровідні сенсори для мозку

Останнє слово техніки в нейрохірургії та електроніці: безпровідні сенсори для мозку, які з часом розчиняються в організмі без необхідності операційно видаляти їх. Багатофункційні мікродатчики у вигляді полімерних наномембран з молібденовими контактами — спільна розробка дослідників Вашингтонського університету у Сент-Луїсі та Іллінойського університету в Урбана-Шампейн.

Новітні сенсори у перспективі можуть замінити громіздкі та незручні сучасні датчики для моніторингу внутрішніх параметрів людського організму: як-от температура, тиск, кислотність. У мозку піддослідних пацюків датчики розчинилися упродовж кількох днів без побічних ефектів. Тепер учені планують випробувати свою технологію на людях.

Розумний годинник із функцією фітнес-трекера та смартфона

Українська компанія AIRON презентувала нову модель свого "часофона" GTi. Ґаджет оснащений 1,6-дюймовим сенсорним екраном, має слот для картки microSD на 32 гігабайти і синхронізується зі смартфонами на базі Android, iOS та Windows Phone.

Окремий слот для SIM-карти дає можливість використовувати як повноцінний телефон, якщо раптом ваш апарат не під рукою. AIRON GTi 2 наділений популярною сьогодні функцією фітнес-трекера та вміє рахувати кількість пройдених кроків і спалених калорій. Роздрібна ціна українського винаходу —4000 гривень.

Дивіться також: Робот, що очищає наслідки на Фукусімі, браслет, який допоможе людям з обмеженими можливостями