Винахід вчених полягає у розробці білків, які вирішують хімічні проблеми людства. Хіміки взяли за основу теорію еволюції і використали ті ж принципи – генетичні зміни та відбір. Методи цьогорічних нобелівських лауреатів тепер розробляють на міжнародному рівні. Це дасть можливість людству зробити хімічну промисловість екологічно чистішою, випускати нові матеріали та стійке біопаливо, полегшувати перебіг хвороб та рятувати життя.

Читайте також: Що таке імунотерапія раку: про відкриття лауреатів Нобелівської премії

Зокрема, Френсіс Арнольд провів першу спрямовану еволюцію ферментів – білків, які каталізують хімічні реакції. Ферменти, вироблені за допомогою такої спрямованої еволюції, використовуються для виробництва всього – починаючи від біопалива до лікарських препаратів.

Джордж Сміт розробив метод, відомий як фаговий дисплей, де бактеріофаг – вірус, який заражає бактерії – може бути використаний для розробки нових білків.

Грегорі Вінтер використовував цей метод фагових дисплеїв для виробництва нових препаратів у галузі фармацевтики. Фаговий дисплей виробляє антитіла, здатні нейтралізувати токсини, протидіяти аутоімунним захворюванням та вилікувати метастатичний рак.

Нагадаємо, Нобелівський тиждень розпочався у столиці Швеції Стокгольмі 1 жовтня. Лауреатами цьогорічної премії стали:

  • з медицини та фізіології – Джеймс П. Елісон та Тасуку Хонджо за відкриття імунотерапії раку;
  • з фізики – Артур Ешкін, Жерар Муру та Донна Стрікленд за "проривні досягнення у сфері лазерної фізики".

5 жовтня назвуть ім’я лауреата премії миру (цю премію оголошують в сусідній Норвегії). 8 жовтня в Стокгольмі назвуть володаря премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля. Нобелівську премію з літератури у 2018 році не вручатимуть. Церемонія нагородження відбудеться традиційно 10 грудня – у день смерті Альфреда Нобеля.

Що таке Нобелівська премія? Це престижна міжнародна нагорода, яку щороку присуджують за визначні наукові дослідження, революційні винаходи або внесок у культуру чи розвиток суспільства. Премія заснована шведським науковцем Альфредом Нобелем, який винайшов динаміт. Він заповів свій статок (31,5 млн шведських крон) на фінансування нагороди. Річний прибуток від його спадщини ділиться на 5 рівних частин між лауреатами. Нобелівську премію присуджують вже понад 100 років – з 1901 року.