Німеччина призупинила вакцинацію AstraZeneca

Джерело: Spiegel

Федеральне міністерство охорони здоров'я оголосило, що тимчасово зупиняє використання вакцини AstraZeneca за рекомендацією Інституту Пауля Ерліха (PEI).

Днем раніше Безпечна чи ні: AstraZeneca зробила заяву про свою вакцину

Таке рішення пояснили через повідомлення про розвиток тромбів у деяких людей після вакцинації, тож у МОЗ вирішили провести додаткові дослідження.

За даними, National Post такі ж заяви зробили Франція і Італія – уряди країн вирішили наразі не проводити вакцинацію препаратом AstraZeneca.

Що відомо про ризики утворення тромбів після вакцинації

  • Станом на 15 березня у країнах Євросоюзу та Великобританії зафіксовано 15 випадків тромбозу глибоких вен і 22 випадки тромбоемболії легеневої артерії серед тих, хто отримав вакцину до 8 березня.
  • Загалом AstraZeneca щеплено понад 17 мільйонів осіб.
  • 8 європейських країн – Норвегія, Естонія, Латвія, Австрія, Данія, Литва, Люксембург та Румунія — призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca.
  • Водночас у британсько-шведській фармацевтичній компанії AstraZeneca заявили про безпеку своєї вакцини проти коронавірусу на тлі новин про припинення її використання низкою країн.
  • Україна теж використовує для щеплень вакцину AstraZeneca. Її зареєстрували в країні 22 лютого, а 24 лютого зробили перше щеплення.