Головний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, що не варто порівнювати ситуації в Україні з іншими країнами, де кампанія з імунопрофілактики триває вже понад 2 місяці.

Зверніть увагу ВООЗ: у світі не було жодної смерті від COVID-вакцини

За його словами, Україна зараз має аналогічні показники за кількістю проведених щеплень за добу, наприклад, з Францією. Мовиться про початок вакцинальної кампанії в обох країнах.

"Ми трошки відстаємо від графіків, але тут втрутилися святкові дні. Адже роз'їхались багато лікарів, які після 8 березня беруться до роботи. Нічого страшного, ми це надолужимо", – підкреслив Ляшко.

Ляшко: Вакцинація набиратиме темпи

Він додав, що зараз є 500 тисяч доз вакцини для 250 тисяч працівників, зокрема – у закладах охорони здоров'я. При цьому, спочатку вакцинували лише тих, хто працює у COVID-лікарнях.

Після цього щеплення отримав персонал тих лікарень, у яких є COVID-відділення. Натомість тепер проводити вакцинацію дозволено вже у всіх закладах охорони здоров'я, зауважив Ляшко.

Чому здається, що все йде повільно? Тому що з організаційного погляду вакцинувати людей в COVID-лікарнях все ж таки складніше. Є певна група людей, яку ми повинні вакцинувати,
– пояснив головний санітарний лікар.

Він запевнив, що після того, як щеплення почали проводити у всіх закладах охорони здоров'я, спроможності мобільних бригад виростуть в рази, а вакцинація набиратиме темпи.

"Головне, аби були регулярні поставки вакцини в Україну", – наголосив головний санітарний лікар.