Зеленський підкреслив, що усі недоліки медичної реформи стало помітними під час пандемії коронавірусу. Про це він розповів у фільмі "Рік президента Зеленського", який транслюватиме Офіс Президента і 24 канал.

До теми Рік президента Зеленського: відео та основні тези з фільму

За словами президента, пандемія COVID-19 продемонструвала неготовність медичної реформи, адже медична інфраструктура відсутня.

Володимир Зеленський
“Моє враження: особливо коронавірус показав, що це за медична реформа. Він показав, що лікарні не готові. Кількість інфекційних лікарень не готова до такого виклику. Заробітна плата, умови наших лікарів, у яких вони працюють, де немає ремонту в лікарнях вже багато років, і заробітна плата лікарів дуже низька. Інфраструктури медичної немає”.

Зеленський зауважив, що недоліки медичної реформи можна помітити й по стану лікарень, й по недостатній кількості ліжок для інфекційних хворих й по низькій заробітній платі медпрацівників.

Все нам говорили, що будьте спокійні, у нас є запас, у нас є маски, їх мільйони на складах, у нас три тисячі працюючих ШВЛ, у нас десятки лабораторій для перевірки тестів. Ну так я вам скажу, що у нас було п'ять непрацюючих лабораторій. Зараз працюють 35. У нас ШВЛ більш-менш працюють не було навіть тисячі. На країну, де 40 мільйонів. Були прострочені маски. Просто ганьба!
– заявив Зеленський.

Президент додав, що єдине, що має українська медицина – хороший медичний персонал.

Тому коли великими літерами пишемо на плакаті: "Ось вона, друга черга медичної реформи ", ми бачимо, що після коронавірусу потрібно повністю змінити підхід. Ми тільки зараз побачили, що у нас є. Крім медиків прекрасних і одних з кращих у світі, нічого немає. Ось і вся медична реформа,
– сказав він.

Разом з тим Зеленський зазначив, що нині Україна налагодила постачання засобів індивідуального захисту, прийнявши вже понад 20 літаків з необхідним вантажем. Окрім того, у країні запускають виробництво апаратів штучної вентиляції легенів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.