Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що 9 лікарням Укрзалізниці виділили 60 мільйонів гривень додаткового фінансування з державного бюджету. Однак там не приймають хворих на коронавірус.

Читайте також Ляшко розповів, яку кількість хворих витримає медична система України

За словами головного санлікаря, медустановам Укрзалізниці виділили гроші для підготовки до госпіталізації пацієнтів з COVID-19, адже їх визначили як резервні.

У мене запитання до власників: де зараз ці гроші й чому ми не можемо госпіталізувати пацієнтів? З понеділка там працює аудит НСЗУ з перевірки використання грошей,
– заявив він.

Як розповів Ляшко, лікарні Укрзалізниці є відомчими установами. Зокрема, їх внесли до переліку медзакладів, які мають надавати допомогу хворим на COVID-19.

До теми Мобільний COVID-госпіталь можуть перенести в інший регіон, – Ляшко

Головний санітарний лікар також додав, що після укладення контракту НСЗУ виплатила гроші на закупівлю ліків, кисневих концентраторів та засобів індивідуального захисту.

Що цьому передувало

  • Медичні установи системи Укрзалізниці в Києві 24 березня не прийняли хворих на COVID-19, попри те, що вони уклали договори з НСЗУ й отримують гроші за надання медичної допомоги.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що такий випадок є неприпустимим. Він зазначив, що цей прецедент дає МОЗ право звертатися до правоохоронних органів.
  • В Укрзалізниці прокоментували інцидент. Там заявили, що вже провели з керівниками лікарень роз'яснювальну роботу.