Результати дослідження опублікували на MedicalXpress.
Читайте також: Вчені назвали неочікувану шкоду низьких температур
В ході дослідження фахівці використовували фруктових мушок як тваринну модель алкоголізму. Вони навчали комах знаходити алкоголь, а потім відключали різні гени, які могли бути залученими до формування залежності від спиртного.
Назвали причину алкогольної залежності
Виявилося, що в тягу до алкоголю спричиняє ген, що кодує білок Notch, який грає ключову роль в розвитку та функціонуванні нервової системи. В одну сигнальну групу з ним входить D-2, що розпізнає нейромедіатор дофамін, який відповідає за відчуття задоволення.
Після прийняття спиртного кількість D-2 не збільшується, проте одна амінокислота замінює іншу в білковій послідовності. Саме цей зв'язок і призводить до розвитку неконтрольованої тяги до вживання алкоголю.
Вчені зазначають: якщо той же механізм є у людей, то три келихи вина з годинною перервою між ними викликають довготривалі зміни в біохімії мозку, які не проходять через 24 години. Таким чином, зміна рецептора грає головну роль у формуванні алкогольної й можливо інших залежностей.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.