Дослідники з’ясували, що забруднення повітря викликає 8,8 мільйона смертей, пише MedicalXpress.

Читайте також: 4 з 10 смертей в Україні через неправильне харчування: Супрун пояснила, що робити

Раніше вважалося, що цей показник сягає 4,5 мільйноів, тобто, майже вдвічі менше.

У 2015 році шкідливі речовини в повітрі спричинили 790 тисяч додаткових смертей у всій Європі і 659 тисяч випадків смерті у 28 країнах Європейського союзу. З цих смертей від 40 до 80% були пов'язані з серцево-судинними захворюваннями, такими як серцеві напади та інсульт.

Співавтор дослідження професор Томас Мюнцель зазначає, що у перспективі забруднення повітря призводить до більшої кількості смертей, ніж куріння. За оцінками ВООЗ тютюнопаління у 2015 році спровокувало 7,2 мільйона смертей. За словами дослідника, різниця у тому, що куріння можна уникнути, а забруднення повітря – ні.


Забруднення повітря спричиняє 8,8 мільйона смертей

Головним фактором шкідливого впливу на організм, є наявність в повітрі твердих частинок діаметром близько 2,5 мікрона – PM2.5 або аерозолів. Вони є основною причиною розвитку серцево-судинних і респіраторних захворювань.

Чим ще небезпечні частинки PM2.5?Вони здатні проходити біологічні рубежі, тобто легко проникати в організм людини. Частинки скорочують очікувану тривалість життя в середньому на 8,6 місяця. З 1990 по 2010 рік 3,1 мільйона людей померли від причин, які пов'язані з частинками РМ 2.5.

Допустима річна концентрація в Європі становить 25 мікрограмів на кубічний метр. А це більш ніж у два раз перевищує допустимий рівень ВООЗ – 10 мікрограмів на кубічний метр.

Нагадаємо, що вчені з Азії заявили, що за рівнем впливу шкідливих частинок аерозолі не поступаються бетелю або тютюну, споживання яких призводить до розвитку онкології.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.