Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив. Очікувати погіршення, за його словами, варто ще щонайменше 3 тижні.

Увага Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

Він також додав, що ситуація стрімко погіршується по всій території України. Аналогічні тенденції спостерігаються майже у всіх країнах Європи. Насправді це очікуваний сценарій.

Ігор Кузін – головний санлікар

"Найближчі три тижні будуть критичними, після чого хвиля поступово піде на спад".

За словами Кузіна, спад захворюваності триватиме майже до кінця січня 2022 року. Наступне підвищення чекатимуть на березень – квітень 2022 року.

Причини погіршення ситуації

Є кілька причин, які зумовлюють погіршення ситуації. Основна полягає в тому, що поточна хвиля повністю викликана новим штамом Дельта. Він заразніший, має важчий перебіг та поширюється швидше за інші штами.

Друга причина в тому, що в областях відверто не дотримуються банальних правил захисту, рекомендацій медиків та органів влади.

"Можливо, це втома від карантинних заходів. На жаль, але факт: люди так і не навчилися використовувати маски, захищати себе та своїх близьких. Підсумок – перехід частини областей до червоної зони", – пояснив Кузін.

Крім того, одночасно коронавірусом відбувається звичний сезонний підйом захворюваності на ГРВІ, що також впливає на загальну захворюваність.

Важливо Стан може різко стати критичним, – лікар назвав актуальні симптоми COVID-19

Захворюваність на коронавірус в Україні: актуальне

  • Впродовж останньої доби в Україні підтвердили понад 26 870 випадків захворювання на коронавірус. Це новий рекордний показник за увесь час. Загалом за добу інфікувались 26 870 людей. До лікарень госпіталізували 5 463 людини з вираженими симптомами коронавірусу. Від ускладнень недуги, на жаль, померли 648 пацієнтів.
  • Від початку пандемії в Україні офіційно повідомили про 2 878 674 випадки інфікування коронавірусом.
  • Станом на 28 жовтня одужало 2 421 495 людей. Жертвами коронавірусної хвороби стали 66 852 мешканці країни.