Про це у коментарі сайту "24" розповів еколог, координатор хімічних програм екологічної організації "МАМА-86" Денис Павловський.

Еколог пояснив, що під час пожежі на нафтобазі відбувається згорання як палива, так і різного роду паливно-мастильних матеріалів.

Ми не знаємо точного складу тої суміші, яка там зараз горить. Більше того, при спаленні цієї суміші, у повітря виділяються тисячі хімічно небезпечних компонентів. У тому числі – і продукти неповного згорання даної суміші. Вуглекислий газ на відкритому просторі не несе значної шкоди. Але оксиди азоту та інші хімічно небезпечні компоненти, суміші нових речовин, які утворюються при згоранні, є дійсно небезпечними,
— сказав Павловський.

Про те, наскільки значною є небезпека, за його словами, наразі можна лише здогадуватися, оскільки невідомий точний морфологічний склад цих компонентів.

Читайте також: Текстовий онлайн про пожежу під Києвом

"Точні наслідки залежать від того, яким є склад хімічно-небезпечних компонентів, що опинилися у повітрі. Наслідки можуть бути непередбачуваними – починаючи від подразнення дихальних шляхів, закінчуючи важкими проблемами зі здоров’ям. У першу чергу такі речовини є дуже небезпечними для алергіків", — додав він.

Як наголосив еколог невідомо, яким чином речовини, що утворилися у результаті згорання, взаємодіють між собою.

Наша наука не досліджує багато таких сполук. Дуже важко сказати, яким буде вплив на здоров'я людини різних хімічних речовин. Є стандартні забрудники, і дослідження щодо негативного впливу на людський організм по деяких із них проводяться. Тому наслідки можуть бути неочікуваними,
— сказав він.

Раніше повідомлялося, що рятувальники тимчасово відселяють людей з двокілометрової зони від межі пожежі на нафтобазі у селі міського типу Глеваха. У разі необхідності людей відселять з десятикілометрової зони.

Читайте також: Як не отруїтися токсинами від пожежі під Києвом?