Як відбувалося дослідження

Вчені проаналізували медичні карти понад 10,6 тисячі пацієнтів, які проходили ПЛР-тестування в клініках однієї з американських систем охорони здоров'я. У цій когорті 211 осіб перенесли COVID-19 в легкій або помірній формі, ще 114 пацієнтам потрібна була госпіталізація через тяжкий перебіг.

Також на тему: Які гени викликають важкий перебіг COVID-19

Автори дослідження спостерігали за учасниками з підтвердженим COVID-19 протягом шести місяців, головним чином зосередившись на випадках госпіталізації через різні ускладнення після перенесеної інфекції.

Ризик госпіталізації після коронавірусу

  • Виявилося, що важкі пацієнти більш ніж у два рази частіше потрапляли до лікарні у зв'язку з різними наслідками.
  • Найчастіше після важкого COVID-19 людям потрібна госпіталізація через дихальну та серцеву недостатності, порушень згортання крові (тромбоутворення), інфаркту та інсульту.
  • До ризику різних ускладнень очікувано більше були схильні пацієнти старше 65 років, які страждають на ожиріння і різні хронічні захворювання.

На думку авторів дослідження, такі люди особливо потребують вакцинації, тому що їхні шанси на повне одужання після COVID-19 не надто великі.

Наші результати показують, що після важкого перебігу COVID-19 у пацієнтів більше шансів отримати такі ускладнення, як серцевий напад або інсульт,
– зазначили вчені.