В середньому в місяць українець витрачає - 3673 гривень. 3324 гривень в одного громадянина України в рік йде на випивку та цигарки.

"Витрати середнього громадянина залежать від рівня доходів в країні. Чим він нижчий, тим більше йде на харчування. У нас за останні 10 років частка витрат на їжу знизилася з 50% до менш ніж 40%. Але, наприклад, в Німеччині і США це 10%, хоча там стільки ж витрачають на кафе (у нас це - до 3% від усіх витрат)", - повідомив старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За словами директора компанії Dragon Capital Дмитра Тарабакіна, перша трійка статей бюджету українця буде виглядати так само і в Росії, і в Європі.

Читайте також: Пенсія зростає так, як дозволяє економіка, - Янукович

"Правда, на Заході перше і друге місця можуть мінятися: в Європі газ для населення дорогий. А от медицина точно опинилася б у п'ятірці. Не тільки тому, що послуги охорони здоров'я там дорожчі, а тому що у нас немає ментальної установки, щоб піклуватися про здоров'я", - сказав він.

Як зазначають експерти, в Україні зашкалює споживання чистого спирту на душу населення (8,1 л).

"У нас немає моди на здоровий спосіб життя. Незважаючи на те, що в Україні за останні 3-4 роки кілька разів піднімали акцизи і ціни на алкоголь і сигарети, це поки не вплинуло на те, щоб люди відмовлялися від одного або іншого", - зауважив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

За прогнозами фахівців, структура витрат найближчим часом не зміниться.

Що стосується комуналки, то, як зазначають фахівці, українці платять 30% від її собівартості.

"У нас дуже дешева комуналка. Близько 30% собівартості сплачує фізична особа, а 70%, по суті, компенсує держава. Не думаю, що в найближчі роки ситуація зміниться. Хіба що з часом, років через 10, і якщо ми підпишемо Угоду про асоціацію (з ЄС) і почнемо реформувати ЖКГ, то будемо платити, як у Польщі та Прибалтиці, десь в 5-6 разів більше, ніж зараз", - прогнозує Олександр Охрименко.

На думку Дмитра Тарабакіна з Dragon Capital, не всі українці зможуть оплатити такі суми.

"Не будуть платити", - сказав він.