Причиною такого звернення, повідомляє "Інформаційний спротив", стало те, що на окупованій території Донецької області "нависла загроза епідемії".

Читайте також: История о том, как легко умереть в Луганске

Відтак окупанти звернулися з проханням про додаткові партії вакцини від гепатиту "А", які потрібні і для місцевого населення.

Гепатит А (також відомий як хвороба Боткіна, інфекційний гепатит, епідемічний гепатит) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, що передається фекально-оральним механізмом. Інфекція потрапляє в організм людини шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями.

У багатьох випадках захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно. Якщо симптоми з'являються, вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів у неускладнених випадках. Спостерігають нетривалу гарячку у перші 3 дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках може бути блювання, біль у животі. Гостра печінкова недостатність виникає рідко та найчастіше її зустрічають серед людей з фоновими тяжкими хворобами.