Владу дев’ять і він мріє бути авіаконструктором. Незважаючи на діагноз аутизм, ходить до школи та нормально спілкується з іншими дітьми. Соціалізувати дитину вдалося завдяки лікам.

Ліки для хворих закуповує держава. Однак, батьки дітей нарікають, що міністерство цього року вирішило замінити препарат аналогом. А він має багато протипоказань і побічних дій.

Батьки кажуть, що вибираючи препарат, міністерство з ними не порадилося. Запросили на слухання, але назвали неправильну дату. Тож коли батьки прийшли, їм сказали, що слухання вже відбулися. У міністерстві ж заперечують. І кажуть, що вибрали саме ці ліки після висновків медичних експертів та схвалення представників громадськості. Однак, ліки ще не закупили — консультації тривають.

Наступного року на лікування дітей-аутистів із необхідних вісімнадцяти мільйонів виділять лише п'ять. Таке зменшення фінансування в МОЗі пояснили тим, що не в усіх випадках аутизм потребує застосування препаратів. Однак, Владові ці ліки життєво необхідні. Тож хлопчикові залишається сподіватися, що чиновники не залишать його без них.

Автор сюжету — Ярослав Сизоненко.

До слова, Міністерство охорони здоров’я запроваджує нову систему розподілу ліків для діабетиків — отримати інсулін буде значно простіше.