Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Також на тему: Друга хвиля коронавірусу: в Україні розпочнеться масова вакцинація проти грипу

За його словами, МОЗ запроваджувало заходи, які найбільше впливають на епідемічний процес. Інша частина обмежувала мобільність громадян, що також впливало на поширення коронавірусної хвороби, та обмежувало масові скупчення людей, в тому числі й на свіжому повітрі.

Віктор Ляшко
“Завдяки введеним карантинним заходам вдалось стримати поширення коронавірусної хвороби та запобігти колапсу медичної системи. Український медик надає допомогу всім, хто цього потребує. І він не вибирає, чи надати допомогу 40-річному, чи 70-річному, як це було в Італії”.

Він наголосив, що не стверджував, що парки не несли епідемічного сенсу, вони закрились не в першу чергу. І саме їхнє закриття, за словами Ляшка, дозволило запобігти скупченню людей.

Схожа історія була з масками. Коли ми запроваджували масковий режим всі критикували, але згодом Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в умовах пандемії кожна людина вважається потенційно інфікованою і що носіння масок є необхідним,
– розповів головний санітарний лікар.


ПЛР-тести в Україні / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.