Коли схвалять рішення, поки що невідомо. Про це під час брифінгу розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

До теми Коли буде пік та спад хвилі коронавірусу в Україні: прогноз МОЗ

Кого можуть зобов'язати щепитися проти коронавірусу

Для яких професій наказ вже затверджено

З 8 листопада набуде чинності Наказ МОЗ "Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням".

Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти,
– йдеться в повідомленні МОЗ.

Чи відсторонять від роботи людей з протипоказами до вакцинації або з одним щепленням

Працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, не можуть бути відсторонені від роботи. Нині форма довідки про протипокази до вакцинації перебуває на затвердженні у Центральних органів виконавчої влади. У довідці не вказуватимуть діагноз, тож керівник зможе вимагати її на законних підставах.

Працівники, які отримали принаймні 1 дозу вакцини проти коронавірусу, також не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.