Указ прийняли з метою виконання постанови Росспоживнагляду Москви, згідно з яким до 15 липня перший компонент вакцини мають отримати не менше 60% працівників охорони здоров'я, освіти, сфери послуг, держслужбовців і всіх, хто за родом діяльності тісно взаємодіє з людьми.

Також на тему: Як пандемія змінила світ – 5 речей, які залишаться з нами назавжди

Другий компонент вакцини мають отримати до 15 серпня. Сергій Собянін назвав це рішення "вкрай важким", але необхідним, оскільки ситуація з коронавірусом продовжує розвиватися драматично.

У лікарнях лежить понад 12 тисяч людей різного ступеня тяжкості. За захворюваністю ми вже на рівні торішніх піків. За останню добу померло понад 70 осіб,
– написав він.

Згідно з указом, в Москві до 1 липня буде створено інформаційну систему, за допомогою якої буде контролюватися хід вакцинації. Своєю чергою, департамент охорони здоров'я визначить потребу у вакцині, холодильному обладнанні та бригадах. Підприємці зобов'язані надавати відомості про співробітників, яким необхідне щеплення.

Коронавірус в Москві

  • За минулу добу в місті виявлено 5 782 нових випадки зараження коронавірусом. Госпіталізовано 1 778 осіб, померли 75 пацієнтів.
  • Раніше мерія Москви посилила обмежувальні заходи: з 13 по 20 червня оголосили вихідними, в цей час городяни не зможуть відвідувати зоопарки, фудкорти і дитячі ігрові кімнати.
  • Заклади громадського харчування будуть приймати відвідувачів тільки до 23:00, а до 6:00 працювати тільки на доставку.
  • Організаціям порекомендували перевести на віддалену роботу не менше 30% нещеплених співробітників.