Експеримент проводиться в рамках рандомізованого контрольованого дослідження, пише eurekalert.

Також на тему: Неочікуване відкриття: смертність від коронавірусу залежить від раси людини

Наявні дані свідчать про те, що коронавірус COVID-19 викликає підвищену імунну відповідь, який має назву "цитокиновий шторм". Варіанти лікування цього запального стану нині обмежені, і існує стурбованість через нестачу ліків.

Діаліз крові

У дослідженні використовується модифікована версія стандартного діалізатора – пристрій, що модифікує лейкоцити. Він м'яко видаляє кров в повільнішому контурі, ніж стандартний діаліз.


Діаліз крові допоможе перепрограмувати лейкоцити / Unsplash

За допомогою процесу, що використовує певні рівні біохімічних компонентів, він націлюється і трансформує лейкоцити, пов'язані із запаленням, перш ніж випустити їх назад в кровообіг. Науковці сподіваються, що ці "перепрограмовані" лейкоцити будуть боротися з гіперзапаленням, а не з його поширенням в уражених органах.

Клінічне дослідження включає 40 тяжкохворих пацієнтів з COVID-19 в лікарні Вікторії та Університетській лікарні LHSC. Учасники будуть рандомізовані для отримання або стандартної допомоги, або стандартної допомоги в поєднанні з новим лікуванням. Дослідницька група буде порівнювати результати пацієнтів, щоб визначити, чи є лікування ефективним.

Ми визначаємо, які цитокіни або біомаркери важливі для запальної відповіді, що спостерігається у пацієнтів з коронавірусом. Маючи знаннями, які ми отримуємо, ми можемо вивчити кров пацієнта, щоб визначити, чи має значення це екстракорпоральне лікування,
– розповів доктор Фрейзер, дослідник з Lawson і педіатричний лікар-реаніматолог в LHSC.

У разі успіху, лікування буде використовуватися при інших станах, наприклад, сепсисі.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.