Це на 71% більше, ніж за попередній тиждень, який агенція охорони здоров'я ООН порівняла із "цунамі". ВООЗ заявила про це у четвер, 6 січня.

Актуально Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

Минулого тижня було зареєстровано найбільшу кількість випадків COVID-19 за всю історію пандемії,
– заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Зростання поширення коронавірусу пов'язане зі штамом коронавірусу Омікрон. Окрім цього, статистика дещо занижена через спад темпів тестування населення у зв'язку різдвяними та новорічними святами.

Посадовці організації закликали громадськість активізувати заходи щодо боротьби з пандемією. Зокрема вакцинуватися, провітрювати приміщення, дотримуватись дистанції та носити маски належним чином.

Я вражений тим, як люди насправді носять маски. Носити маску нижче підборіддя марно. І це дає вам хибне почуття безпеки, що на вас є щось, що захищає вас. Так не працює…,
– наголосила Марія Ван Керхове.

Разом з тим у відомстві підкреслили, що середня кількість щотижневих смертей знизилася – 41 178 проти 44 680.

Все вказує на те, що Омікрон викликає легший перебіг хвороби

Омікрон виявився не таким смертоносним, як варіант коронавірусу Дельта. У ВООЗ зауважили, що на це є декілька причин – підвищення рівня вакцинації й те, що новий варіант вірусу переважно розмножується в носогорлі, а не у легенях.

Але це не означає, що його слід зарахувати до категорії легких. Як і попередні варіанти, Омікрон госпіталізує та вбиває людей. Цунамі випадків настільки величезне і швидке що переповнює системи охорони здоров'я в усьому світі,
– попередили у ВООЗ.

Чи закінчиться пандемія на штамі Омікрон

Глава ВООЗ з надзвичайних ситуацій доктор Майкл Райан заявив, що у COVID-19 "все ще багато енергії". І навряд Омікрон стане останньою причиною спалаху коронавірусу. Такої ж думки технічна керівниця ВООЗ Марія Ван Керхове.