Депутатка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук розповіла, що нардепи хотіли б заслухати звіт усього уряду, зокрема Міністерства охорони здоров'я. За її словами, варто перевірити, наскільки МОЗ готове до початку першого етапу вакцинації й лише тоді робити висновки.

Читайте також У Степанова передали до НАБУ документи щодо закупівлі вакцин

Кравчук зазначила, що зараз у виробників вакцин немає проблем з її реалізацією. Зокрема, є черга з країн та урядів, які хочуть купити препарат для щеплення або підписали контракти про закупівлю.

Я не думаю, що затримка в Україні на кілька днів є трагедією, але якщо до кінця тижня ми не отримаємо якихось позитивних сигналів, то міністру варто готуватися до більш серйозної розмови,
– наголосила депутатка.

Як заявила Кравчук, у такому випадку питання щодо вакцинації будуть виникати не лише в депутатів, але й у президента. Також вона нагадала, що підписи про відставку очільника МОЗ Максима Степанова у парламенті збирали ще з червня 2020 року, але вони досі не мають результату.

До теми Стало відомо, коли українців вакцинуватимуть: Степанов назвав дати

Розслідування НАБУ щодо закупівлі вакцини

Кравчук зазначила, що досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі вакцин у МОЗ має бути в межах компетенції правоохоронців. Однак депутатка розповіла, що наразі говорити про те, що є якась одна ціна препаратів для всіх країн теж неправильно.

"Виробники домовляються з урядами залежно від кількості доз чи термінів поставлення, тому ціни для країн є різними", – повідомила нардепка.

Затримка вакцинації в Україні: що відомо

  • Протягом останніх тижнів у МОЗ заявляли, що вакцинація проти COVID-19 в Україні почнеться 15 лютого 2021 року. Однак ще тоді попереджали про можливі затримки.
  • Максим Степанов 15 лютого заявив, що "вакцина трошки затримується" і її варто очікувати 16 – 17 лютого. При цьому міністр запевнив, що процес відвантаження першої партії вакцин в Україну вже розпочався.
  • Очільник МОЗ зазначив, що дату 15 лютого він називав, ґрунтуючись на інформації про постачання вакцин. Втім, наразі "виникли певні технічні проблеми логістичного характеру".
  • Тепер Максим Степанов розраховує, що вакцинація розпочнеться до кінця тижня.


Етапи вакцинації / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу