Лише у Великій Британії від цієї патології страждають щонайменше 30 000 людей. Щороку сотні хворих звертаються у клініки для виправлення зору. До сьогодні всім їм пересаджували рогівку. Операція дорога і потребує багато часу на відновлення.

Однак техніка, яку розробили науковці з Манчестера, може значно покращити ситуацію. Суть операції у нагріванні рогівки до 60°С за допомогою мікрохвиль. Під впливом високої температури оболонка ока приймає нормальну сферичну форму.

"Пацієнти одразу відчувають різницю. Вони отримують чудовий зір, якого в них, можливо, не було з народження. Згодом, щоправда, для корекції деяким пацієнтам доведеться носити окуляри або контактні лінзи", - каже лікар Манчестерської офтальмологічної клініки Імран Рахман.

Першим, хто погодився на таку процедуру, став Карл Еванс. 27-річний британець страждав від двоїння в очах. Одне око йому вилікували завдяки сучасним медикаментам, а от інше можна було врятувати лише за допомогою пересадки рогівки. Втім, Карл дізнався про винахід манчестерських спеціалістів і вирішив стати добровольцем.

"Відверто кажучи, я не розраховував на такий ефект. Ще недавно я не міг розгледіти жодної букви на таблиці на відстані метра. Тепер же спокійно бачу перші п'ять рядків", - каже пацієнт Карл Еванс.

Як вважають експерти, у майбутньому такі операції стануть альтернативою лазерній хірургії. А поки що нову технологію мають ще ретельно випробувати, аби довести її безпечність і ефективність.