Це стало можливим завдяки Великій Британії, яка надала Україні можливість безоплатно імплементувати у систему відповідний додаток GoodSAM. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

До теми Наслідки війни: у МОЗ попередили про зростання онкологічних хвороб в українців

Чому додаток є важливим

З його допомогою українські лікарі екстреної медичної допомоги зможуть з точністю до 20 метрів отримувати геолокацію пацієнта, який викликає бригаду медиків. Це спрацьовуватиме навіть за відсутності у нього додатку.

Це надзвичайно важливо під час війни, оскільки наразі на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості,
– розповіли у МОЗ.

Також медики за необхідності зможуть підтримувати відеозв'язок з абонентом, який звернувся по допомогу. Під час цього лікар надаватиме консультації чи необхідні рекомендації та навіть зможе вимірювати частоту дихання й пульсу пацієнта.

Це особливо важливо у випадках, коли доступ до пацієнта за різних обставин ускладнений або потребує великого проміжку часу.

Водночас додаток дозволить створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність. Наразі GoodSAM вже запроваджують у регіонах.

Останні новини від МОЗ

  • За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, дослідження та досвід інших країн, які постраждали від війни, показує, що приблизно кожна 5 людина буде мати негативні наслідки для психічного здоров'я. Водночас кожна 10 особа відчує ці наслідки на рівні середньої тяжкості або важкої хвороби.
  • У Міністерстві охорони здоров'я опублікували інформацію про шляхи відновлення втрачених документів під час війни. Ознайомитися з нею можна за посиланням.
  • МОЗ повідомило, що Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт, який регулюватиме обіг рослин роду коноплі у медичних і промислових цілях, а також у науковій і науково-технічній діяльності. Він розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб.
  • За даними МОЗ, 2 роки пандемії COVID-19 та повномасштабне вторгнення Росії в Україну суттєво зменшили кількість звернень українців до лікарів з профілактичною метою. Через це може відбутися зростання онкологічних хвороб, виявлених на пізніх стадіях.

Вас може зацікавити – медикам дивом вдалося вивезти людей з Харківщини: дивіться відео