Раніше цього року команда повідомила про перший відомий випадок передачі коронавірусу від свиней до людей. У своїй новітній роботі дослідники виявили випадок, коли собачий коронавірус заразив принаймні одну людину, яка відвідала Гаїті на початку 2017 року.

До теми У ВООЗ можуть оголосити завершення пандемії за однієї умови

Як проводилось дослідження

  • На початку 2017 року член медичної бригади зі США вирушив на Гаїті, а після повернення додому одразу захворів. Основними симптомами були лихоманка та втома.
  • Тоді на Гаїті стався спалах вірусу Зіка, але тести на нього були негативними. Тож вчені дослідили проби сечі та використали їх для посіву культур клітин. Науковці спостерігали візуальні зміни у клітинах, які відповідають вірусній інфекції.
  • Діагностичний тест, який підтверджує наявність ендемічних коронавірусів людини дав сигнал.
  • Потім дослідники перевірили певні види коронавірусу за допомогою ПЛР-тестів на ділянках інокульованої клітинної культури, але вони були негативними. Це спонукало команду використати підхід "неупередженої ампліфікації та секвенування".

У підсумку вірус на 99,4% збігся з собачим коронавірусом людини, який був виявлений раніше у Малайзії.

Але в одному він трохи відрізнявся: зразок зазнав генетичного змішування з іншими коронавірусами собак, а також з коронавірусами свиней та котів.

Чому це важливі знання

Багато експертів вважають, що найкращий спосіб запобігти новій пандемії, викликаній коронавірусом – краще зрозуміти ці віруси як у тварин, так і у людей. Наприклад, виявлення та ідентифікація раніше невідомих коронавірусів у тварин дозволить вченим краще розробляти діагностичні тести, які можна використовувати у рутинному нагляді та моніторингу.

Глибоке розуміння того, як ці коронавіруси переміщуються між видами, також дозволить вченим краще передбачити, які комбінації генів у коронавірусі можуть становити загрозу для людей,
– йдеться в дослідженні.

Це дасть час для розробки вакцин та інших методів лікування, щоб знизити ймовірність майбутніх пандемій.