Клонування тварин

У 1996 році у Шотландії домашня вівця народилася в лабораторії науково-дослідного центру. Доллі стала першим у світі ссавцем, клонованим з клітин дорослої тварини. Реакція на таку новину була миттєвою та бурхливою.

Люди, які мають жорстку релігійну позицію, говорять, що науковці граються з чимось божественним – зі створенням життя. Та зараз проблема клонування, і це ми побачили на прикладі Доллі, в тому, що така тварина не стійка до всіх наших проблем.

Доллі померла дуже рано. У неї були проблеми з кров'ю, почали відмовляти органи

За сприятливих умов сперматозоїд та яйцеклітина об'єднуються і утворюють так звану зиготу. Та "нормальні" умови не мають нічого спільного з клонуванням.

За роки, які минули після смерті Доллі, до клубу клонів приєдналися й інші види. Наука активно розвивається, та декотрі люди сприймають це надто легковажно.

Противники генетичних модифікацій і клонування найбільше бояться кіз, схрещених із павуками, окремих частин тіла, вирощених у лабораторіях, корів, які дають людське грудне молоко.

Клонування людей

Учені давно можуть відтворювати живі організми з допомогою клонування. Від простих морських їжаків до мавп. І вже багато років технології репродукції людини на першому місці серед досліджень.

Для багатьох екстракорпоральне запліднення вже є зневагою природи. Материнську яйцеклітину та батьківський сперматозоїд поєднують у лабораторії. Акт зачаття людини – нині звичайна процедура, створена для отримання бажаного результату.

Якщо клонування стане звичним явищем, це може зумовити появу низки непередбачуваних вад у населення.

Тож що чекає на покоління дефектних клонів, які стануть громадянами другого сорту? Бо ж можливості нескінченні – від гібридів людини та шимпанзе до дельфінів з людськими руками.

Зараз технології клонування перебувають у руках буквально кількох лікарів і вчених. Та що нас чекає, коли вони потраплять до людей із поганими намірами?

Питання не в тому, чи колись клонують людину, а в тому коли це трапиться. І коли це станеться, перед нами постане непросте питання: людина, яка дивиться на вас у дзеркалі – ваше відображення чи ваш клон?

Більше – дивіться у відеосюжеті.