0,22% українців поскаржились на побічні реакції

Про це повідомив головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко. За його словами, скарги від громадян реєструють впродовж 30 днів після щеплення.

До теми Україна опинилася у першій десятці в рейтингу смертності від COVID у Європі

Будь-які реакції організму фіксують

Віктор Ляшко

“Після вакцинації будь-яка реакція або погіршення стану здоров'я, яка відбувається з людиною впродовж місяця, розцінюється як подія, яка збіглася в часі з вакцинацією”.

Тож, у випадку наявності будь-яких погіршень здоров'я, МОЗ проводить відповідне розслідування: чи це було внаслідок вакцинації чи це збіглося в часі з вакцинацією.

Які побічні реакції зареєстрували

За словами головного санітарного лікаря, наразі найбільше звернень зафіксовано після щеплення вакциною AstraZeneca (Covishield) індійського виробництва.

Віктор Ляшко

“По вакцині Covishield (Індійського виробництва) – 1 тисяча повідомлень з усіх провакцинованих. По вакцині CoronaVac (китайського виробництва) – 7 повідомлень, по вакцині Pfizer – 7 повідомлень і по вакцині AstraZeneca (Південна Корея) – 177 повідомлень”.

Віктор Ляшко наголосив, що серед найпоширеніших реакцій на вакцинацію – біль у місці щеплення, почервоніння, алергічна реакція, головний біль, підвищення температури.

Коротко про ситуацію з вакцинацією в Україні

  • За минулу добу в Україні щеплено проти коронавірусу 20 386 людей.
  • 901 107 людей щеплено від початку вакцинальної кампанії, з них отримали 1 дозу – 901 105 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 3 828 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).