Зокрема, дозволять деяким магазинам та іншим компаніям знову відкритись у районах із відносно низьким рівнем зараження. Про таке рішення повідомила канцлерка ФРН Ангела Меркель. Нарада з цього приводу з прем'єрами 16 федеральних земель тривала аж 9 годин.

Цікаво У Німеччині закликають вакцинувати препаратом від AstraZeneca усіх охочих

Кроки виходу з локдауну

Загалом вихід країни з карантину передбачає 5 послідовних кроків:

  1. перший пункт плану вже фактично реалізовано 1 березня – ​​відкрилися школи та перукарні;
  2. на другому етапі – з 8 березня – планують відкрити книгарні, магазини квітів і садові центри.
  3. на третьому – магазини роздрібної торгівлі, музеї та зоопарки. Є умови – 1 людина на 10 квадратних метрів.
  4. наступний крок передбачає, що федеральні землі можуть відкрити театри, концертні зали та кінотеатри. Також обмежуватимуть відвідуваність. Це відбудеться приблизно 22 березня. Тоді ж зможуть відкритися веранди ресторанів, при цьому місце треба резервувати заздалегідь, а ще пройти електронну реєстрацію. Так планують відстежувати можливі контакти зараження.
  5. останній крок – дозвіл проведення спортивних заходів у приміщеннях та зібрань за участі до 50 осіб. Це відбудеться не раніше 5 квітня.

Це повинні бути кроки до відкриття, але водночас кроки, які не тягнуть нас назад. У Європі дуже багато прикладів драматичної третьої хвилі,
– сказала Меркель журналістам.

Вона також пообіцяла, що "весна 2021 року буде відрізнятися від весни рік тому".

Інші послаблення

Вже з понеділка 8 березня в регіонах, де захворюваність нижча, ніж 50 випадків на 100 тисяч населення, дозволять зустрічатися 5 людям з двох різних домогосподарств. Це не стосується дітей до 14 років.

У місцевостях, де показник захворюваності становить 35 на 100 тисяч – до 10 людей.

Якщо ж ситуація погіршиться – передбачається "механізм екстреного гальмування": у випадку, якщо тижневий рівень захворюваності перевищує 100 на 100 тисяч населення протягом 3 днів поспіль, негайно повертаються карантинні обмеження, які діяли до 8 березня.

Увага Театри і подорожі: як жителі Німеччини ставляться до COVID-сертифікатів

Коронавірус в Німеччині

За попередню добу в країні зареєстрували 9 019 нових випадків інфікування у Німеччині. Загалом з початку пандемії COVID-19 виявили у 2 460 030 мешканців країни. Такі дані Інституту Роберта Коха.