Завдяки масштабним махінаціям вдалося вкрасти приблизно 12 мільйонів гривень. Це лише за попередніми даними. Відповідну схему викрила Служба безпеки України.

Увага На Львівщині військовий розікрав 800 тисяч гривень на опаленні

Деталі схеми

Як встановило слідство, схему організувала заступниця начальника фінансового відділу. Впродовж останніх двох років жінка здійснювала оплату вигаданих послуг та робіт. Працювала не сама – у змові зі спільниками.

Зокрема, посадовиця перераховувала гроші на рахунки афілійованих суб'єктів підприємницької діяльності за нібито проведення будівельних і ремонтних робіт медичної установи,
– мовиться у повідомленні.

Також підтвердили, що жінка нараховувала безпідставні премії, аванси та зарплати. Під виглядом "ковідної" доплати жінка здійснювала нарахування, суми яких перевищували визначені норми матеріального забезпечення як медичним працівникам, так і особам, які нібито надавали послуги поліклініці.

Сама зловмисниця мала понад 10 власних банківських карток, куди регулярно надходили привласнені кошти.

За висновками експертиз, у такий спосіб ділкам вдалося привласнити майже 12 мільйонів гривень державних грошей, які виділеила Національна служба здоров'я України на боротьбу з пандемією COVID-19.

Що загрожує учасникам схеми

Наразі заступниці керівника фінансового відділу повідомили про підозру за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Наразі тривають слідчі дії, щоб виявити і притягнути до відповідальності інших осіб, причетних до функціонування протиправної схеми.