Латвійський прем'єр 19 жовтня на засіданні уряду зазначив, що якщо протягом чотирьох тижнів, протягом яких діятиме локдаун, охоплення вакцинацією не збільшиться, латвійцям доведеться сидіти вдома, поки інші європейські країни розвиватимуться.

Читайте також Латвія таки вводить жорсткий карантин: повний перелік обмежень

У Латвії хочуть ввести обов'язкову вакцинацію для людей 50+

Міністр охорони здоров'я Даніель Павлютс пояснив, що для збільшення кількості щеплень населення віком від 50 років відомство рекомендує ввести обов'язкову вакцинацію загалом або для отримання певних послуг.

Прем'єр-міністр Кріш'яніс Каріньш підтримав цю ініціативу, зазначивши, що "є обмежені можливості стимулювати вакцинацію населення старшого віку і груп найбільшого ризику".

Водночас глава Мін'юсту Яніс Борданс назвав цю пропозицію недоречною, бо вважає, що більш доцільно ввести обов'язкову вакцинацію для представників конкретних професій.

Коронавірус та вакцинація у Латвії: що відомо

  • Станом на 19 жовтня коронавірус підтвердили у 188 722 жителів Латвії. Від початку епідемії у країні одужати вдалося 160 373 людей, померли – 2 920.
  • Згідно з даними Національної служби охорони здоров'я, наразі щеплення від коронавірусу отримали приблизно 50% населення Латвії.
  • Через погіршення епідеміологічної ситуації з 21 жовтня у країні на 1 місяць вводять жорсткі обмеження.