Історія зі звільненням

— Верховна Рада чотири рази голосувала за моє звільнення і не разу воно не пройшло. Але при цьому я зробив заяву, що я з цим комітетом працювати не можу. Там абсолютно незрозуміла ситуація - лідер комітету в парламенті зовсім не розуміє сенсу реформ у медицині.

Ми ще не говорили про зміни. Але я вже попросив лідерів фракцій зустрітися зі мною, щоб я міг презентувати своє бачення реформ і готовий проект реформування. Незважаючи на негативну оцінку цього законопроекту комітетом, я наполягатиму на винесенні цього законопроекту на голосування у Верховній Раді.

— Я б хотів сказати, що не має значення, чи буду я міністром, або це буде інша людина, з цим комітетом працювати продуктивно буде неможливо, адже люди там просто не розуміють, як проводити реформування галузі.

Реформа

— Елементи страхової медицини не з'являться, доки не зміниться система. Сьогодні система охорони здоров'я фінансується державою по "системі Семашко", тобто за кількістю ліжкомісць. І це ніяк не зіставляється зі страховою медициною, де превалює оплата за послуги. Тобто якщо ми завтра приймемо закон про страхування, то він не зможе працювати. Приватизація для країни сьогодні не цікава і поки не буде змінена система фінансування, поки не будуть зрушені акценти з господарського забезпечення, то розмовляти навіть не про що. Сітка медичних закладів повинна бути автономною і сама розпоряджатися своїми ресурсами.

Вакцинація

Я можу сказати, що ситуація з вакцинами поки не вирішується. Вакцина по БЦЖ закуповувалася в Росии, торік - було прийнято рішення не купувати те, що пропонує Росія. Але не були прописані закупівлі альтернативного варіанту, який ми змогли знайти – польської вакцини. І ми зробили на неї екстрене замовлення.

— Але справа в тому, що якщо вакцину не замовляти попередньо, то її обсяги будуть не повними. Тобто ми змогли закупити лише ті залишки, які були у виробника. Але зараз від ВООЗ ми отримали певну кількість вакцин у вигляді гуманітарної допомоги. І проблема сьогодні не в тому, що люди не хочуть вакцинуватися, а в тому, що система вакцинації за останні роки була повністю невелірована.

Міністерство охорони здоров'я має працювати над повною дерегуляцією у певних сферах, а не "просувати" когось і лобіювати чиїсь інтереси.

— Але якщо антикорупційне бюро надасть мені які-небудь конкретні факти правопорушень з боку міністерства, то я їх прийму до відома і в разі чого готовий відповідати за це особисто.