Ця інформація з офіційної сторінки посольства Сполучених Штатів 18 серпня 2015 року моментально стала чи на найгучнішою новиною в українських ЗМІ.

Госпіталь можна розгорнути навіть у чистому полі. У нього власні генератори, системи очищення води і виробництва кисню для вентиляції легенів з повітря. Він здатен 10 днів працювати абсолютно автономно – на медикаментах і припасах, так само переданих американською стороною. 97% – ось показник виживання тих, хто міг туди потрапити з лінії фронту.

Минуло понад півроку, а історій про дива порятунку в американському госпіталі за 7,6 мільйони доларів не можуть пригадати навіть волонтери, які вивозять поранених з місць найзапекліших боїв.

Знайти EMEDS вдалося у центрі Костянтинівки. Раніше він був у Слов'янську, а тепер на 40 кілометрів ближче до лінії бойових дій. Але поранених сюди так і не привозять, лікарів у чудо-госпіталі також не має. У той же час рятувати життя українським військовим доводиться волонтерам без спеціальної техніки та фінансування.

Чому ж простоює надсучасний американський шпиталь, який мав рятувати життя українських бійців на передовій, військові поки не розповіли.