За добу 13 квітня у Швеції було зафіксовано 114 смертей від коронавірусу. Про це 14 квітня завив глава Держагентства охорони здоров'я країни Андерс Тегнелл, повідомляє The Local.

Оце так! В першій країні вилікувалися усі хворі на COVID-19

Однак Тегнелл наголосив, що "це цифра, якій ми, мабуть, можемо вірити сьогодні щонайменше". Усе тому, що через великодні вихідні сталася затримка у звітуванні смертельних випадків. Точніші цифри очікуються 15 квітня.

Зростання рівня смертності від коронавірусу у Швеції спостерігалося минулого тижня. Зокрема, тоді було зафіксовано третину всіх смертей.

Окрім того, у Швеції зареєстровано більше смертей, ніж у сусідній Норвегії. Головним поясненням, як вважається, є те, що інфекція поширилася в багатьох будинках для літніх людей у Стокгольмі. Зараз органи охорони здоров’я намагаються розібратися, як запобігти поширенню вірусу в будинках для людей похилого віку в інших частинах Швеції.

У Швеції майже половина всіх випадків смерті зафіксовані серед людей, старших за 70 років. Це ті, хто живе у будинках для літніх людей.

Наразі коронавірусом у Швеції заражені майже 11 тисяч 450 людей. З них 915 осіб перебувають у реанімації.


Попри не надто суворий карантин у Швеції, велику роль відіграє самосвідомість громадян / Фото Getty images


Хтось із них – у масках, хтось – ще й у захисних рукавицях / Фото Getty images

Зауважимо, що Швецію критикують у багатьох країнах ЄС. Річ у тім, що там не ввели суворих карантинних заходів через пандемію коронавірусу. Декілька обмежень стосуються масових зібрань – не можна зустрічатися одночасно 50 людям, а також особам, які старші 70 років, рекомендують залишатися вдома.

Однак, зверніть увагу. У Швеції довіра до уряду і традиція не панікувати розвинуті на досить високому рівні, і це працює. А тримати дистанцію і не підходити ближче, ніж на метр до незнайомців – це взагалі "частина ДНК шведів".