На Тернопільщині спростували інформацію, що комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Кременецькій РДА звернулась з проханням ввести в районі надзвичайний стан. Про це повідомив голова Тернопільської ОДА Володимир Труш в ефірі одного з телеканалів, інформує 24 канал.

Актуально Відра замість туалету: в яких умовах живуть пацієнти з коронавірусом у Почаєві

Ось у мене в руках протокол номер 12 засідання цієї комісії, в якому немає жодного слова про надзвичайний стан,
– зазначив Труш.

Важливо! У Почаєві на коронавірус захворіла головна лікарка Почаївської обласної психоневрологічної лікарні. COVID-19 виявили у бухгалтерки та працівниці кухні. На коронавірус перевіряють 30 пацієнтів, інформує ТСН.

Труш наголосив, що Свято-Успенська Почаївська лавра закрита на карантин. Нині на в’їздах у Почаїв облаштовані чотири карантинні пости. На них цілодобово несуть службу поліцейські, рятувальники та військовослужбовці.

Покидати місто дозволено лише медикам, працівникам соціальних служб та людям, які забезпечують населений пункт продовольством, ліками та спецтранспортом.

Заначимо, що раніше про максимальне посилення заходів надзвичайної ситуації повідомив у фейсбуці керівник Кременецької райдержадмінстрації В'ячеслав Онишкевич.

Що відомо про ситуацію з коронавірусом у Почаєві

  • Станом на 27 квітня у Кременецькому районі виявлено 110 осіб, хворих на коронавірус, з них близько 80 – у Почаєві.
  • Про можливий спалах коронавірусу у Почаївській лаврі стало відомо наприкінці березня, коли молдовські паломники після відвідання лаври захворіли коронавірусною хворобою. Проте лавра це заперечувала.
  • Попри заборону влади, Лавра не зачинялась ні у Вербну неділю, ні на Великдень і приймала на служби сотні вірян.
  • Зараз відомо про майже десять хворих священнослужителів та членів їхніх родин, які мають стосунок до Почаївської лаври.
  • Керівництво лаври лише 21 квітня закрило святиню для відвідувачів після того, як влада району заблокувала все місто.
  • З 22 квітня влада району повністю заборонила в'їзд та виїзд мешканців міста Почаїв через спалах коронавірусу у містечку на 8 тисяч людей.
  • Голова Кременецької райради Володимир Стефанський попросив допомоги та фінансування у центральної влади та зауважив, що район не отримав нічого від держави. На таке звернення заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко зауважив, що так і буде продовжуватись, поки не будуть дотримуватись алгоритмів МОЗ. У Почаєві кажуть, що алгоритмів не порушували.