Новини про коронавірус 16 грудня
Добова статистика
За минулу добу в Україні підтвердили 10 622 нових випадки інфікування коронавірусною інфекцію. Також за минулу добу госпіталізовано 3 242 особи. На жаль, від ускладнень, викликаних COVID-19, померли 264 людини. Натомість від учора одужали ще 12 549 хворих.
Читайте також Новини про коронавірус 15 грудня: вакцинація у Криму, як COVID-19 порушує роботу мозку
Кількість захворювань в регіонах:
- м. Київ – 95 160 випадків;
- Вінницька область – 20 093 випадки;
- Волинська область – 28 923 випадки;
- Дніпропетровська область – 50 316 випадків;
- Донецька область – 30 466 випадків;
- Житомирська область – 34 611 випадків;
- Закарпатська область – 26 432 випадки;
- Запорізька область – 43 835 випадків;
- Івано-Франківська область – 41 082 випадки;
- Київська область – 50 040 випадків;
- Кіровоградська область – 7 375 випадків;
- Луганська область – 8 166 випадків;
- Львівська область – 54 833 випадки;
- Миколаївська область – 24 749 випадків;
- Одеська область – 59 974 випадки;
- Полтавська область – 30 466 випадків;
- Рівненська область – 36 974 випадки;
- Сумська область – 36 251 випадок;
- Тернопільська область – 31 581 випадок;
- Харківська область – 63 178 випадків;
- Херсонська область – 14 643 випадки;
- Хмельницька область – 35 157 випадків;
- Черкаська область – 32 803 випадки;
- Чернівецька область – 37 266 випадків;
- Чернігівська область – 25 330 випадків.
В Україні створять ще один фонд для боротьби з коронавірусом, – Разумков
В Україні, окрім вже наявного ковідного фонду, створять ще один. Гроші з такого спецфонду також підуть на боротьбу з коронавірусом, а ще на фінансування вакцинації та підвищення зарплат медикам. Додатковий фонд вирішили створити після консультацій з представниками фракцій та Кабміну.
Як зазначив Разумков, цей фонд не буде називатися "ковідним" і коштів у ньому буде менше, ніж у вже створеному.
В Україні продовжують фіксувати повторні випадки зараження COVID-19
В Україні повторно коронавірус виявили у 2 161 людини. 250 з них – медичні працівники. Повторний діагноз був встановлений не раніше 40 днів від першого позитивного результату.
Загалом від початку пандемії в Україні коронавірус виявили у 0,25% пацієнтів від загальної кількості інфікованих. У Центрі громадського здоров'я підкреслили, що в Україні не було досліджень, які б підтвердили, що ці віруси генетично відрізняються між собою.
Що відомо про повторні інфікування?
Не можна достеменно стверджувати, що хтось з українських пацієнтів інфікувався коронавірусом повторно, оскільки це потребує ретельного генетичного аналізу. У більшості випадків коронавірус повторно виявляють через те, що інфекція довго не зникає. Навіть якщо напередодні одужання було встановлено за допомогою ПЛР-тестування, це може бути помилковим результатом. Попри безліч повідомлень про повторні випадки зараження, по усьому світі офіційно зареєстровано лише 23 повторних випадків зараження коронавірусом.У МОЗ занепокоєні через можливий спалах COVID-19 після свят
Очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов висловив занепокоєння через можливий спалах COVID-19 після святкування новорічних свят в Україні. Водночас Степанов наголосив, що ситуація з поширенням коронавірусу в Україні стабілізувалася, однак досі залишається напруженою.
Вас може зацікавити Степанов відповів Камельчуку на "вигаданий COVID-19": Хай почергує в реанімації з хворим
В Україні наступного тижня протестують систему запису на вакцинацію проти коронавірусу
Міністерство охорони здоров'я оголосило про тестування запису та виклику літніх людей на щеплення проти коронавірусу. Алгоритм почнуть тестувати вже наступного тижня.
Чи будуть українці вакцинуватись проти коронавірусу / Інфографіка 24 канал
Новини про коронавірус у світі 16 грудня
Від початку пандемії COVID-19 у світі хворобу підхопили понад 74,1 мільйона людей. З них станом на ранок 17 грудня одужали майже 42 мільйони хворих. Згідно з даними сайту РНБО, кількість померлих від COVID-19 у світі сягнула 1 647 302 людей. Активних хворих на COVID-19 у світі, тобто тих, які продовжують своє лікування, – понад 30 мільйонів людей.
Країни з найбільшою кількістю хворих на СOVID-19
- США – 16 959 267;
- Індія – 9 932 547;
- Бразилія – 7 040 608;
- Росія – 2 708 940;
- Франція – 2 465 126.
У Польщі ще у 2020 році можуть почати вакцинацію від коронавірусу
Польща може розпочати вакцинацію населення від коронавірусу ще у 2020 році. Для цього країна замовила понад 60 мільйонів доз вакцини. Перші партії мають надійти до Польщі вже наприкінці грудня.
Китай купить німецьку вакцину від COVID-19
Шанхайська фармацевтична компанія Fosun Pharma оголосила про домовленість з німецькою BioNTech SE про закупівлю у неї не менше 100 мільйонів доз вакцини проти коронавірусної інфекції.
Вакцинація проти COVID-19 у бідних країн може провалитися: у COVAX бракує грошей
Глобальний механізм Всесвітньої організації охорони здоров'я COVAX взяв на себе зобов'язання поставити до бідних країн партії вакцин проти коронавірусу, але зіштовхнувся з недостатнім фінансуванням та бюрократичними моментами.
За інформацією COVAX, для вакцинації не менше 20% людей в бідних країнах в наступному році потрібно 4,9 мільярда доларів. Ця сума є додатковою до тих 2,1 мільярда доларів, які в COVAX є станом на зараз (грудень 2020 рік – ред. 24 канал).
Варто бачити Коронавірус у фото: 10 зображень, які змусять замислитись переконаного дисидента
Дослідження про коронавірус
Чи справді коронавірус небезпечніший за грип
Вчені підсумували дані, які демонструють, на скільки COVID-19 смертельніший та небезпечніший за грип. І хоч обидві хвороби атакують легені, аналіз показав, що коронавірус пошкоджує й інші органи.
Загальні результати дослідження
- Пацієнти з COVID-19 мали майже у 5 разів більше шансів померти, ніж хворі на грип.
- У середньому пацієнти з COVID-19 в 4 рази частіше потребувати кисневої підтримки й майже у 2,5 рази частіше потрапляли в реанімацію.
- COVID-19 має вищі ризики гострого ураження нирок та важкого септичного шоку.
- У порівнянні з хворими на грип, люди із COVID-19 частіше страждають від зниженого артеріального тиску – стану, який може призвести до пошкодження органів та смерті.
У кількох учасників випробувань вакцини Moderna від COVID-19 виявили параліч обличчя
Серед 30 000 учасників випробувань вакцини проти коронавірусу від компанії Moderna було виявлено чотири зареєстрованих випадки паралічу Белла. Трьом з добровольців була зроблена вакцина.
Азитроміцин неефективний проти COVID-19
Азитроміцин широко застосовується при запальних процесах в органах дихання і включений в багато міжнародні рекомендації з лікування коронавірусу, в тому числі в Україні. Однак вченим так і не вдалося підтвердити клінічну користь антибіотика.
Оцінка ефективності азитроміцину для лікування COVID-19 у госпіталізованих пацієнтів проводилася в рамках британських клінічних випробувань RECOVERY, де вивчаються перспективні препарати проти коронавірусу. Вчені опублікували проміжні підсумки дослідження на підставі даних 73% пацієнтів.
Коронавірус не викликає втрати слуху
Про негативний вплив коронавірусної хвороби на слуховий апарат вчені й лікарі мали припущення, проте досі не було ґрунтовних досліджень, які б довели чи спростували це. Ізраїльські вчені зібрали достатньо фактів, які свідчать про те, що це безпідставно – коронавірус не впливає на слух.
Порушення слуху у деяких пацієнтів в основному має тимчасовий характер і, ймовірно, проходить після завершення гострої фази хвороби.
Фізики назвали місце, де коронавірус підхопити найлегше
Вчені провели аналіз та встановили, що найбільші ризики заразитися коронавірусом у вузьких коридорах, оскільки хворі можуть залишати за собою багатометровий шлейф вірусних частинок.
Режими темпів поширення вірусу
- В одному з режимів краплі частинок вірусу поширюється далеко позаду людини-носія, створюючи таку собі "хмару" із крапель з вірусом.
- В іншому режимі хмара прикріплюється до спини людини і тягнеться за нею, коли вона рухається у просторі.