Новини про коронавірус в Україні 12 грудня

Читайте також Новини про коронавірус 11 грудня: масова вакцинація, повторні зараження в Україні

Україна точно отримає вакцину від COVID-19

Україна отримала від COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19. Тепер українці гарантовано отримують щонайменше 8 мільйонів доз вакцини. Цієї кількості має вистачити для 4 мільйонів людей.

"Україна вже 100% отримає понад 8 мільйонів доз вакцини безкоштовно. Шприци для ін’єкцій також. Продовжуємо працювати над тим, щоб холодильне обладнання (+2 … +8) для пунктів щеплення приїхало у найкоротші терміни", – заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Що таке COVAX

Це глобальний механізм розподілу ризиків для об'єднаних закупівель, створений для справедливого розподілу вакцин проти COVID-19. Основна мета цього механізму – прискорення розробки і виробництва вакцин проти COVID-19 та гарантія справедливого і рівного доступу для кожної країни світу.

Окремий фінансовий фонд викуповує потенційні вакцини, щоб щонайменше 20% населення кожної зі 180 країн-членів могли отримати щеплення.

Україна – член глобальної ініціативи COVAX. Перший мільйон має надійти в березні. Прем'єр Денис Шмигаль сказав, що 8 мільйонів доз має вистачити для 4 мільйонів людей.

Чи готові українці вакцинуватися інфографіка 24 канал
Чи хочуть українці вакцинуватись від коронавірусу / інфографіка 24 канал

Статистика поширення COVID-19

Станом на 12 грудня в Україні підтверджено вже 885 039 випадків зараження коронавірусом. За минулу добу, 11 грудня, лабораторії повідомили ще про 12 811 хворих на COVID-19.

Протягом минулої доби госпіталізована 3 001 особа. На жаль, 243 людини померли від ускладнень викликаних коронавірусом. Загальна кількість летальних випадків з початку пандемії зросла до 14 998.

Загалом в Україні 494 001 пацієнт перехворів COVID-19, за минулу добу одужали 13 653 особи.

Кількість захворювань на коронавірус в регіонах станом на 12 грудня

  • м. Київ – 90 013 випадків;
  • Вінницька область – 19 680 випадків;
  • Волинська область – 27 852 випадки;
  • Дніпропетровська область – 48 365 випадків;
  • Донецька область – 29 031 випадок;
  • Житомирська область – 33 714 випадків;
  • Закарпатська область – 25 883 випадки;
  • Запорізька область – 41 460 випадків;
  • Івано-Франківська область – 40 484 випадки;
  • Київська область – 47 783 випадки;
  • Кіровоградська область – 7 059 випадків;
  • Луганська область – 7 705 випадків;
  • Львівська область – 53 299 випадків;
  • Миколаївська область – 23 479 випадків;
  • Одеська область – 57 071 випадок;
  • Полтавська область – 28 811 випадків;
  • Рівненська область – 35 900 випадків;
  • Сумська область – 35 327 випадків;
  • Тернопільська область – 30 964 випадки;
  • Харківська область – 61 985 випадків;
  • Херсонська область – 13 723 випадки;
  • Хмельницька область – 34 417 випадків;
  • Черкаська область – 30 784 випадки;
  • Чернівецька область – 36 496 випадків;
  • Чернігівська область – 23 754 випадки.

Українці стали менше тестуватися на COVID-19

У МОЗ заявили, що українці почали здійснювати менше тестувань на COVID-19. Через це Міністерство охорони здоров'я змінило підхід до тестувань на коронавірус.

Степанов зазначив, що зараз в Україні будуть проводити безкоштовне тестування на COVID-19 усім громадянам, які мають ознаки респіраторних захворювань.

"У нас зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням через мобільну бригаду, сімейних лікарів або іншим способом", – наголосив Степанов.

У МОЗ пояснили, чому запровадять локдаун з 8 січня

Українська влада заявляла про запровадження новорічного локдауну у період свят, але фактично Кабмін посилить карантинні обмеження вже після Нового року та Різдва. Як переконують у МОЗ, причин для локдауну саме з 8 по 25 січня є чимало, але серед головних – грип.

"Ми дивилися за нашими розрахункам, як буде зростати кількість хворих. Крім того, для нас було важливо провести плановий строгий карантин до кінця січня. Адже наприкінці січня – початку лютого у нас починається зростання кількості хворих на грип", – сказав голова МОЗ.

Крім того, за його словами, Україна не могла вводити карантин з 25 грудня по 7 січня, як це роблять багато інших країн, насамперед через економічні обставини. Оскільки для багатьох людей грудень – досить важливий місяць року, коли йде робота.

Ще одна причина – це те, що здебільшого новорічні та різдвяні свята українці відзначають в родинному колі. Тобто, дозволяють таке собі робити тільки на вихідні та не працюють на канікулах.

Карантинні обмеження під час січневого локдауну
Карантинні обмеження під час січневого локдауну / Інфографіка 24 каналу

Світовий банк дасть Україні грошей для подолання пандемії

Світовий банк 12 грудня вирішив надати Україні позику у розмірі 300 мільйонів доларів. Це вже друге додаткове фінансування спрямоване на подолання наслідків пандемії COVID-19.

Виділені кошти допоможуть Україні забезпечити нагальні заходи у сфері соціального захисту щодо подолання наслідків коронавірусу. Мовиться про екстрені грошові виплати тим громадянам, які втратили роботу або джерела доходу в результаті пандемії.

Фіктивна довідка про ПЛР-тест – кримінальний злочин

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликав українців не купувати фіктивні довідки про зроблений ПЛР-тест. Він пригрозив людям і лабораторіям, які займаються видачею таких "довідок", кримінальною відповідальністю.

"Фіктивна довідка щодо ПЛР-тесту – це кримінальний злочин. Якщо ми дізнаємося, що якась лабораторія видає такі фіктивні довідки, то відразу будемо звертатися до правоохоронних органів. Будуть проводитися перевірки ліцензійних умов роботи цієї лабораторії", – заявив Степанов.

Відомий український футболіст інфікувався COVID-19

Український нападник Альбасете Роман Зозуля заразився коронавірусом. Наразі Зозуля перебуває на самоізоляції, його стан оцінюють як добре. Перші симптоми у спортсмена з'явились лише 11 грудня.

Більше на тему Зірковий український футболіст Зозуля захворів на COVID-19

Україна – 29 в Європі за рівнем смертності від COVID-19

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна перебуває на 29-му місці в Європі за показником смертності від коронавірусу на мільйон населення. За його словами, попереду – країни з у удвічі чи навіть утричі більшою смертністю. Це Франція, Великобританія, Іспанія, Італія. Тобто країни, які мають більш розвинену медичну систему,

Степанов додав, що показник смертності знизився з весни. Тоді він був на рівні 2,9%, а зараз становить 1,7%.

Новини про коронавірус у світі 12 грудня

Згідно з даними РНБО України, у світі на COVID-19 захворів понад 71,5 мільйона людей. На жаль, від ускладненого перебігу хвороби помер 1 603 985 інфікованих. Продовжують лікуватись від COVID-19 у світі приблизно 24 мільйони людей. Понад 46 мільйонів пацієнтів вже одужали.

Країни з найбільшою кількістю хворих на СOVID-19

  • США – 16 057 434;
  • Індія – 9 826 775;
  • Бразилія – 6 880 127;
  • Росія – 2 602 048;
  • Франція – 2 405 255.

США схвалили використання вакцини Pfizer

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США дозволило використання вакцини від COVID-19, розробленої американською компанією Pfizer в співпраці з німецькою BioNTech.

Президент США Дональд Трамп заявив, що перше щеплення буде проведено менш ніж через добу. Однак у МОЗ США наголосили, що уряд негайно розпочне розподіл вакцини по країні. Сама ж вакцинація буде стартувати на початку наступного тижня.

У Німеччині лідер протестів проти карантину – у реанімації з COVID-19

Один із лідерів так званих "коронаскептиків" Німеччини інфікувався COVID-19. Наразі чоловік, що протестував проти карантинних обмежень, у важкому стані перебуває у реанімації.

Пацієнт був одним з організаторів акції проти карантину, яка відбулась у місті Лейпциг 7 листопада. У реанімацію хворий на коронавірус потрапив вже через тиждень.

Дослідження про коронавірус

Почервонілі щоки у дітей можуть бути симптомом коронавірусу

Науковці медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету розповіли про нові симптоми коронавірусу COVID-19 у дітей.

Читайте також Україну чекає занепад медицини: Степанов обурився через бюджет МОЗ на 2021 рік

У дітей симптомами COVID-19 можуть бути почервонілі очі, язик, долоні та щоки. Нью-Йоркські медики проаналізували 35 дітей, які потрапили до двох лікарень у період з 1 квітня по 14 липня.. Так, 83% учасники дослідження мали почервонілі припухлі очі, червоні щоки і долоні, а також опухлий язик яскраво-червоного кольору.

Як допоможуть людині у тюрмі, в якої підвищилась температура

Якщо в людини, яка перебуває у СІЗО або у тюрмі, підвищилася температура, то її забезпечать відповідними базовими препаратами, наприклад, жарознижувальними – але тільки тими, які купують за гроші держави.

Про це в інтерв’ю НВ розповіла регіональна координаторка уповноваженого з прав людини по зв’язках із громадськістю у Полтавській області Вірою Яковенко. Щодо медогляду, то посадовиця пояснила, що якщо в штаті установи виконання покарань є лікарі, які приходять на роботу, то вони прийдуть і виконають свою роботу. А якщо таких лікарів у штаті немає – наприклад, якщо відкрита вакансія на цю посаду – то, відповідно, ніхто туди просто так і не прийде. Яковенко наголосила, що важливо, щоб усі в’язні чи затримані були забезпечені тестуванням у разі підозри на зараження COVID-19 та необхідною медичною допомогою.

симптоми коронавірусу
Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 каналу