Коли Україна відкриє кордони

Позиція МЗС

Тож, при відкритті кордону Україна координуватиме свої дії з європейськими партнерами. Про це в в інтерв'ю РБК-Україна повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

Також на тему Друга хвиля коронавірусу: в Україні розпочнеться масова вакцинація проти грипу

Він зауважив, що Україна налаштована абсолютно ліберально.

Будемо враховувати два фактори: як відкриваються партнери, реальну ситуацію з пандемією на території України. Але ніхто українців тримати під замком не збирається, і ідей таких немає,
– заявив Кулеба.

Позиція МОЗ

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко поділяє думку Дмитра Кулеби. Він наголосив, що МОЗ слідкує за засіданнями профільних міністерств, які відповідають за епідемічну ситуацію і за транспортне сполучення з ЄС.

Важливо Які країни Європи послабили карантин попри пандемію COVID-19: перелік

"Щотижня в ЄС відбувається засідання. Вони розглядають можливість відкриття авіаційного сполучення й обговорюють запуск туристичного літнього сезону. Щотижня вони це обговорюють і рішення до цього часу не прийнято. Україна уважно слідкує за ними", – зазначив Ляшко.

За його словами, для орієнтира Україна обрала Польщу, тому що за динамікою захворюваності ця європейська країна випереджає нас.

Вже будемо слідкувати, як вони будуть відкривати кордони. Розумієте, коронавірус – новий вид інфекції, тому складно робити орієнтовні прогнози. Вони досить рідко підтверджуються,
– сказав Ляшко.

Що відомо про відкриття кордону

  • З 15 травня Латвія, Литва та Естонія домовилися відкрити внутрішні кордони. Однак Єврокомісія рекомендувала продовжити закриття кордонів ЄС до 15 травня.
  • Натомість Іспанія планує розпочати приймати туристів не раніше 2021 року, але це ще не остаточне рішення. Також планує не поспішати з відкриттям кордонів й Італія, пускати туристів розпочнуть восени.
  • Рішення відкрити кордони країни і зняти низку інших обмежень, які вводилися через коронавірус, влада Чехії ухвалила ще 24 квітня. Жителі країни зможуть виїжджати за кордон на відпочинок.

Послаблення карантину з 22 травня
Послаблення карантину з 22 травня / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.