Вчені оцінили здоров'я приблизно 2200 осіб, які проходили лікування від COVID-19 в американській мережі лікарень для ветеранів, протягом двох місяців після виписки, пише JAMA.

Також на тему: Знайшли простий тест для перевірки здоров'я серця

Його порівняли з показниками людей, які лікувалися від інших хвороб – нековідних пневмоній і серцевої недостатності.

Смертність від коронавірусу після госпіталізації

У перші два місяці після виписки з лікарні померли 9% пацієнтів після COVID-19, а 20% були знову госпіталізовані. Смертність від коронавірусної інфекції в лікарнях в період, який охопив дослідження, становила 18,2%.

Виявилося, що середній рівень ризику ускладнень, повторної госпіталізації та смерті протягом двох місяців у постковідних пацієнтів нижче, ніж у пацієнтів з серцевою недостатністю (27% проти 37%) і після пневмоній (26% проти 22%). Однак протягом перших 10 днів після виписки у людей після коронавірусною інфекцією ці ризики були істотно вище – на 40-60%.

Порівнюючи відокремлені наслідки хвороби для пацієнтів з COVID-19 з наслідками після інших серйозних хвороб, ми бачимо незвично високий ризик смерті в перші один-два тижні,
– заявили автори дослідження.

Вчені вважають, що нові дані ставлять нові питання: як і коли краще виписувати пацієнтів після COVID-19 та яке спостереження для них потрібне після виписки.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу