За його словами він відвідав один зі столичних стаціонарних пунктів щеплення. Зараз там вакцинують людей вікової групи 80+, які записалися через сімейних лікарів.

Також на тему: Ляшко одужав від коронавірусу

Він додав, за вчорашній день, 24 березня, там зробили щеплення 50 людям старшого віку, приблизно стільки ж планують вакцинувати сьогодні, 25 березня.

Максим Степанов
“З цією категорією людей дуже важливо розмовляти, переконувати й в жодному разі не змушувати. Я переконав своїх батьків-лікарів вакцинуватися власним прикладом”.

Степанов також додав, що за годину після щеплення ці люди почувалися добре. І в разі якихось побічних дій він порадив одразу звертатися до сімейного лікаря. Він також нагадав про час після вакцинація, через який у людини формується імунітет.

Імунітет після першої вакцинації починає формуватися на 14-22 день, а за 12 тижнів потрібно ввести ще одну дозу. В разі, якщо після щеплення все ж таки людина захворіла, то перенесе хворобу в легкій формі, без потрапляння до лікарні. Але берегтися, носити маски та користуватися антисептиками все одно потрібно,
– наголосив міністр.

Також він закликав потурбуватися про своїх батьків та пояснити їм, що щеплення дорівнює життю.


План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу