Про це на своїх фейсбук-сторінках повідимили одночасно глава МЗС Дмитро Кулеба і заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Актуально Україна проведе телеміст з Китаєм щодо коронавірусу

За їхніми словами, у у китайському місті Гуанчжоу вже завантажили український літак ЗСУ.

Окрім дипломатів та членів екіпажу, до Китаю полетів нардеп Андрій Мотовиловець. Він, як стверджує Тимошенко, погодився допомогти на прохання заступника керівника ОПУ.

Водночас, це лише перша партія гуманітарної допомоги. Наступна прибуде за декілька днів.

Завантаження українського літака медзасобами у Китаї: дивіться відео

У МОЗ підтвердили інформацію, що партія тестів прилетить в Україну сьогодні, 22 березня.

Експрес-тести будуть використовуватися бригадами екстреної допомоги для "санітарного сортування", тобто у разі, якщо працівник екстреної допомоги прибуває до людини, в якої підвищена температура і є підозра на коронавірусну хворобу, медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус.

Якщо спрацьовує тест на грип, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР.

"Зазначимо, що у разі, коли негативні обидва тести – і на грип, і експрес-тест на коронавірус, – то в умовах загальнонаціонального карантину людина все одно має дотримуватися режиму самоізоляції наступні 14 днів", – додали у МОЗ.

Що відомо про нестачу тестів і медзасобів для протидії коронавірусу

  • 20 березня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна очікує ще 10 мільйонів тестів з Китаю.
  • З України в Китай вилетів військовий вантажний літак ІЛ 76. Літак відправився по медичний вантаж, необхідний для боротьби з коронавірусною хворобою Covid-19.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна зіштовхнулась із серйозною конкуренцією між країнами за медичні засоби, обладнання і навіть за лікарів, які працюватимуть в умовах карантину. За його словами, уряд контактує з усіма країнами і міжнародними організаціями щодо вирішення питання забезпечення українців усім необхідним.
  • Через ситуацію із коронавірусом Кабінет Міністрів скасував мита і ПДВ на певний перелік ліків та медичного обладнання.
  • Так, Кабмін звільнив від сплати ввізного мита і ПДВ певний перелік лікарських засобів, медичних виробів і обладнання, необхідних для запобігання поширення COVID-19, а також для локалізації та ліквідації спалаху.
  • Окрім того, Уряд спростив порядок закупівель товарів, робіт і послуг, що необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу Україною. Таке рішення буде діяти до 19 квітня 2020 року.


Що заборонено в Україні під час карантину / Інфографіка 24 каналу