Про це в прямому ефірі 24 каналу сказав лікар-імунолог Борис Донськой. За його словами, люди самі здатні формувати характер періоду захворювань.

До теми Найбільше поширюють COVID-19: експертка ВООЗ назвала небезпечну групу хворих

"Хвиль буде стільки, скільки нас лишиться нещепленими. Їх буде стільки, скільки лишиться неінфікованих. Все залежатиме від еволюції вірусу та нашої поведінки. Не треба думати, що хвиля – це якийсь фатум, щось прописане на небесах. Хвиля буде такою, якою ми її собі зробимо", – розповів лікар.

Чи потрібен план ревакцинації

Донськой підтвердив, що більшість жителів планети таки перехворіє. Він зазначив, що нещеплених та неінфікованих людей у віддалених населених пунктах буде все менше й менше.

Кількість тих, хто не перехворіє і не вакцинується буде, можливо, 5 – 7 %. Не більше,
– сказав лікар.

Імунолог вважає, що Міністерство охорони здоров'я передчасно займається планом ревакцинації на 2022 рік, оскільки зараз нагальними є проблеми з киснем і взагалі невакцинованими.

Якщо наразі впораємось краще, то, можливо, нам треба буде й план ревакцинації не такий тотальний вводити. Пандемія вже, тому не можемо абсолютно прогнозувати вихід з цієї хвилі. Малювати плани на 2022 рік, як на мене, недоречно.

Борис Донськой

Лікар-імунолог

COVID-19 в Україні: останні новини

  • В одеському крематорії не встигають спалювати тіла померлих від коронавірусу.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко припустив, що коронавірус може ніколи не зникнути, але до життя з ним можна адаптуватись.
  • На Львівщині у жовтні 2022 року фіксували стабільно понад тисячу нових хворих щодня. Однак 21 жовтня кількість тих, хто інфікувався, сягнула до 1600 випадків.
  • У червоній зоні карантину в Україні перебувають 5 областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська, Херсонська. З 23 жовтня до них приєднається Сумська.
  • В Україні 22 жовтня рекордна добова захворюваність на COVID-19 – 23,7 тисячі людей. Крім того, найбільшою є також кількість смертей серед пацієнтів – 614.