В Ізраїлі зареєстрували 275 випадків міокардиту у період з грудня 2020 року по травень 2021 року серед 5 мільйонів щеплених людей. Міністерство опублікувало результати дослідження, яке було замовлено для вивчення цього питання.

Читайте також У Британії вперше за 10 місяців не зафіксували жодної смерті від COVID-19

Більшість пацієнтів, які перенесли запалення серця, провели в лікарні не більше чотирьох днів, і 95% випадків були класифіковані як легкі. Дослідження проводили три групи експертів.

Дослідження також показало, що "існує ймовірний зв'язок між прийомом другої дози (вакцини Pfizer) та появою міокардиту серед чоловіків у віці від 16 до 30 років".

Міокардит – що це?
Міокардит – ​це запальне захворювання міокарда, яке виникає внаслідок впливу різноманітних факторів та супроводжується інфільтрацією імунними клітинами та некрозом кардіоміоцитів.

Основні симптоми міокардиту (порушення серцевих функцій):

  • відчуття втоми,
  • болі в області серця,
  • задишка,
  • підвищене потовиділення,
  • прискорене серцебиття.

Реакція компанії Pfizer

Компанія Pfizer заявила, що не спостерігала вищих показників захворювання, відомого як міокардит, ніж зазвичай можна було б очікувати серед населення в цілому.

У заяві Pfizer зазначено, що йому відомо про ізраїльські спостереження за міокардитом, зазначивши, що причинно-наслідкового зв'язку з його вакциною не встановлено.

Зазначимо, що станом на 2 червня в Ізраїлі вже вакциновано близько 55% всього населення. З вівторка, 1 червня, в країні уряд скасував практично усі протиепідемічні обмеження.