Жінка проживала у будинку для літніх у Генуї й отримала вакцину проти коронавірусу 5 січня. Пізніше її госпіталізували з інсультом, повідомляє видання Corriere della Sera.

Читайте також У Німеччині назвали умови для виробництва російської вакцини "Спутник V" в ЄС

На жаль, вранці 6 січня італійка померла. Через незначний інтервал часу між вакцинацією та інсультом, причини смерті жінки ретельно розслідують.

Водночас у регіональному агентстві охорони здоров’я Лігурії пояснили, що поки нічого не вказує на прямий причинно-наслідковий зв’язок між отриманням вакцини та інсультом.

За словами медичного директора Норвезького агентства з лікарських засобів, наразі у світі вакцинують вразливих людей з групи ризику, відтак "можливі смерті, близькі до часу вакцинації".

У таких випадках уряд має забезпечити розслідування, чи це випадковий збіг, чи смерть пов'язана з отриманням вакцини.

Вакцинація в Італії: що відомо

  • Щеплення в Італії відбуватиметься препаратом від Pfizer та BioNTech, який затвердив Євросоюз.
  • Спершу препарат доставили у будинки для літніх людей та лікарні.
  • Уряд Італії не планує робити вакцинацію від коронавірусу примусовою для населення і сподівається, що люди самі захочуть отримати вакцину.
  • Від початку пандемії в Італії зафіксували понад 2 мільйони заражених коронавірусом.Померли понад 73 тисячі інфікованих. Італія стала першою країною у ЄС, яка прийняла удар від коронавірусу.​​