Мікробіологи, які проаналізували ці експрес-тести, стверджують, що вони мають надто низьку чутливість. Виявилось, що тести від Bioeasy мають чутливість не понад 80%, як повинно бути, а близько 30%, повідомляє El Pais.

До теми Скільки тестів на коронавірус потрібно Україні

Згодом інформацію підтвердили у мікробіологічних лабораторіях великих лікарень. У людей, що мали коронавірус, тести показували негативний результат.

Фахівці підсумували, що використовувати ці тести просто немає сенсу. Адже ці тести повинні були слугувати як скринінг. Ними планувалося перевірити якомога більше людей, й при виявленні позитивного результату відправляти хворого одразу на ізоляцію, починати лікувати та визначати контактних осіб.

Влада хотіла розвантажити лабораторні центри та давати на ПЛР лише сумнівні або негативні зразки. Міністерство охорони здоров'я Іспанії заявило, що не купувало матеріал безпосередньо у Китаю, а через іспанського дистриб'ютора, назву якого не зазначило.

Що про браковані тести кажуть у Китаї

  • Посольство Китаю в Іспанії оприлюднило заяву, в якій зазначило, що Shengzhen Bioeasy Biotechnology не має ліцензії на продаж своєї продукції, та що компанія не входить до "списку класифікованих постачальників", який Китай надав Іспанії.
  • Shenzhen Bioeasy Biotechnology заявила в п'ятницю, що замінить деякі набори для тестування. Вона зазначила, що неправильні результати можуть бути наслідком невдалого збору проб або неправильного використання наборів.
  • Фірма заявила, що провела недостатню комунікацію з клієнтами щодо того, як користуватися комплектами.

Що відомо про покупку тестів міською владою Києва

Відзначимо, що про купівлю для Києва швидких тестів саме цієї компанії 10 березня повідомив мер столиці Віталій Кличко.

За його словами, ці тести мали розповсюдити по 7 визначених базових лікарнях для прийому хворих з підозрою на коронавірус.

Які тести проводять на коронавірус Covid-19/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.