Багато попередніх досліджень демонстрували, що рівень антитіл до коронавірусу знижується вже за декілька місяців після хвороби. Це викликало побоювання та ставило під сумнів ефективність вакцин. Але нове дослідження, опубліковане у журналі Science Immunology, показує обнадійливі результати.

До теми Люди з ослабленим імунітетом, які хворіють на COVID-19, можуть залишатися дуже довго заразними

Загалом у роботі науковців йдеться, що специфічні клітини в імунній системі – В-клітини пам'яті – "запам'ятовують" інфікування коронавірусом. І коли вірус вдруге намагається проникнути в організм, ці клітини запускають захисну імунну відповідь шляхом швидкого вироблення захисних антитіл.

Як проводилось дослідження

  • Вчені з університету Монаша, Альфредського науково-дослідного альянсу та Інституту Бернета відібрали 36 зразків крові у 25 пацієнтів через 4 та 242 дні після їхнього інфікування.
  • Як і в інших дослідженнях, які вивчали лише реакцію антитіл, дослідники виявили, що кількість антитіл проти коронавірусу почала знижуватися вже через 20 днів після інфікування.
  • Однак у всіх пацієнтів продовжували виявляти В-клітини пам'яті, які розпізнавали 1 із 2 компонентів вірусу SARS-CoV-2, а саме: S-білок та нуклеокапсид.
  • І, що дуже важливо, ці специфічні В-клітини пам’яті були стабільними усі 8 місяців після зараження.

Результати роботи австралійських вчених дарують надію, що ефективність будь-якої вакцини проти вірусу таки буде триматися досить тривалий термін. Також це пояснює, чому за весь час пандемії є так мало прикладів справжнього повторного інфікування коронавірусом серед мільйонів хворих.