Українці дуже дорого платять за безкоштовну медицину. Опитування підтверджують, що нині лікарі стабільно входять у трійку найкорумпованіших професій – разом з учителями та чиновниками.

Нерідко в епіцентрі корупційних скандалів опиняється й Академія медичних наук України, де зібралася еліта професії з її званнями, престижем і доплатами.

Симптоми хвороби Академії стали особливо яскраво проявлятися останніми роками – за часів президентства Андрія Сердюка. Серед останніх прикладів – історія з Інститутом епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського.

Тоді через переселення зі старого приміщення у Києво-Печерській лаврі у нове, недобудоване, хворі на ВІЛ-СНІД пацієнти фактично лишилися без допомоги.

Та корупція – це лише одне з хронічних захворювань Академії медичних наук. Останнім часом туди проникнув ще й вірус сепаратизму. Структури Академії в окремих районах на сході України опинилися в руках сепаратистів, а її члени перекинулися на бік бойовиків. Тим не менше, вони не гребують грошима з українського бюджету, які отримують за лінією медакадемії.

Як живеться таким науковцям та чому МВС та СБУ ніяк не реагують, – дивіться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

Дивіться також: Зі Львова в "ДНР": як українське підприємство продає сепаратистам деталі для БТРів