Контактних осіб будуть в Україні тестувати швидкими тестами на антиген. А це може привести до збільшення показників захворюваності COVID-19. Такий прогноз озвучив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі "Свободи слова" 14 грудня, пише 24 канал.

Зверніть увагу Люди не звертаються за тестуванням: Степанов пояснив, чому змінилась статистика хворих

"Ми впровадили так зване скринінгове тестування, коли ми тестуємо контактних хворих. Ми вже почали його експрес-тестами на антиген – це швидкі тести, за 15 хвилин (буде результат – 24 канал)", – розповів міністр.

І ми розуміємо, що кількість виявлених хворих може зрости, адже зараз безсимптомних ми не бачимо,
– наголосив Степанов.

З хороших новин, за словами глави МОЗ, – те, що за минулий тиждень кількість госпіталізованих із COVID-19 знизилася у порівнянні з тижнем до того (майже на 1000 людей). Однак 28 000 хворих все ще перебувають в лікарнях.

Водночас лабораторії, які роблять тести, зараз не завантажені на 100%, черг на тести немає. З цього всього Степанов зробив висновок, що "ситуація стабілізувалася".

Інша думка Кількість хворих на COVID-19 зменшилась: Курпіта пояснив, чому не варто в це вірити

У цьому ж ефірі, до слова, Максим Степанов обурювався через малі зарплати медиків:

  • "Я вважаю, що у нас буде катастрофа, якщо ми залишимо зарплати медпрацівників на тому рівні, який є". Міністр не розуміє, "чим завинили медичні працівники, що ми їм платимо заробітну плату на рівні допомоги з безробіття".